Ziyaretçilerin sitenizden ayrılmasına neden olan durumlar

E-ticaret sitenize gelen kişileri sitenizde mümkün olduğunca uzun süre tutmanız, elde edeceğiniz geri dönüşümleri artırmanıza yardımcı olacaktır.

Ziyaretçilerin sitenizden ayrılmasına neden olan durumlar
yayın tarihi
15 Ekim 2018

Ancak site üzerindeki bazı unsurlar ziyaretçilerin siteyi terk etmesine neden olur ve bu nedenle de hem sayfayı terk etme oranlarınız yükselir hem de bu sebeple geri dönüşümleriniz azalır.

KissMetrics’in hazırladığı infografik, ziyaretçilerin web sitelerini terk etmelerine neden olan durumları ve bunların çözümlerini ele alıyor.

Aşağıda infografikte bilgileri de sizinle paylaşıyoruz.

https://www.impactbnd.com/blog/8-reasons-behind-why-people-are-leaving-your-website-infographic Kötü ve karışık navigasyon Kullancılar site üzerinde herhangi bir sayfaya ya da ürüne rahatlıkla ulaşabilmeliler.

Bunu yapamadıkları zaman siteyi terk etmeye meyillidirler.

Navigasyonun kolay bulunmaması, kategorizasyon sisteminin doğru bir şekilde yapılmaması ya da çok karışık olması, site üzerinde arama özelliğinin olmaması, kullanıcıların site üzerinde gezinmesini zorlaştırır.

Bu da onların siteden ayrılmasına neden olur.

Çözüm:

Hem mobil hem de masaüstü tasarımınızda navigasyon kolay ulaşılabilir olmalı; ürün kategorizasyonu ve kategori ağacı doğru bir şekilde kurgulanmalı; arama özelliği ile kullanıcıların istedikleri ürünlere ulaşabilmeleri sağlanmalı.

etiketler
etiketler

784

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Bir önceki yazımızda Mobil SEO’nun ve mobil öncelikli indekslemenin üzerinde detaylı bir şekilde durarak, neden bu konuya önem vermeniz gerektiği ele almıştık. Bugünkü yazımızda ise mobil SEO’nuzu geliştirmek ve arama sorgularına daha iyi yanıt verebilmek için neler yapabileceğinizin üzerinde duracağız.
IdeaSoft ve Google işbirliği ile düzenlenecek olan KOBİ E-Ticaret Zirvesi 20 Kasım Salı günü InterContinental İstanbul Hotel'de gerçekleşecek.
IdeaSoft ve Google ana sponsorluğunda bu sene ikincisi gerçekleşen KOBİ E-Ticaret Zirvesi büyük ilgi gördü.
IdeaSoft - Dükkanı İyi Yere Açın yeni TV Reklamı Türkiye'nin önde gelen çeşitli TV kanallarında 09:00 - 21:00 arası 2 saatte bir yayınlanmaya başladı.