Türkiye'deki en büyük e-ticaret siteleri

İnternetten online alışverişlerin giderek yaygınlaştığı şu dönemlerde, ülkemizde de aynı hızla e-ticaret sitelerinin yaygınlaştığını ve online alışveriş yapan kullanıcı sayılarının buna oranla aynı şekilde giderek hızla arttığını söyleyebiliriz.

Türkiye'deki en büyük e-ticaret siteleri
yayın tarihi
20 Şubat 2019

Türkiye'deki en büyük eticaret siteleri olarak faaliyet göstermekte olan firmaları aşağıda listeledik. 

İşte online alışverişlerde çeşitli kampanya ve indirimlerle oldukça sık karşımıza çıkan popüler eticaret siteleri;

Yukarıda ismi geçen firmalar Türkiye'nin en büyük eticaret siteleridendir.

Amazon global anlamda dünyada da adından sıkça söz ettiren ve dev bir pazar payına sahip eticaret sitesi olarak faaliyet göstermektedir.


Diğer e-alışveriş siteleri olan hepsiburada.com, n11.com ve gittigidiyor.com'da yerli olarak ülkemizde kurulan ve Türkiye'de ciddi pazar paylarına sahip eticaret siteleri olarak hizmet vermektedirler. (Gitti Gidiyor daha sonra eBay tarafından satın alındı.)

Mediamarkt, vatan bilgisayar ve teknosa ise elektronik sektöründe lider konumda bulunan online alışveriş siteleridir. Trendyol ise ülkemizde çeşitli tekstil, kozmetik ve aksesuar sektöründe lider konumda bulunan diğer e-ticaret sitelerindendir.


Bu adı geçen Türkiye'nin en büyük eticaret siteleri oldukça ciddi cirolar üzerinden gelir elde etmektedirler.

Ülkemizde milyonlarca kullanıcıya hizmet vermekte olan bu eticaret siteleri online alışveriş gelirleriyle ülke ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlamaktadırlar.

Ülkemizde en büyük eticaret siteleri konumunda bulunan Amazon, Hepsi Burada, Gitti Gidiyor ve N11 milyonlarca ziyaretçileri sayesinde günlük neredeyse milyonlarca TL gelir elde etmektedirler. 

Mesela geçtiğimiz efsane cuma kampanyası ile hepsiburada.com 410 Milyon liralık rekor bir ciro elde etti.

Ayrıca  "Hepsiburada.com Efsane Cuma'da 410 Milyon Liralık Rekor Bir Ciro Elde Etti!"   başlıklı haberimizi bu konuda inceleyebilirsiniz.


Türkiye'nin en büyük e-ticaret şirketleri ile sizde büyük bir e-ticaret sitesi sahibi olabilirsiniz.

Büyük bir firma olmak, seçeceğiniz güvenilir e-ticaret yazılım firması ve yüksek kazançlar elde edebilmeniz için birlikte çalışacağınız dijital ajanslar ile mümkündür.

(Bu konuda çalışabileceğiniz  E-ticaret dijital ajanslar sayfamızı  ziyaret edebilirsiniz. Buradaki e-ticaret ajansları ile iletişime geçebilirsiniz)

Dijital reklam ajansları, dijital pazarlama stratejilerini doğru ve etkili bir şekilde planlayarak ürün veya hizmetlerinizi hedef kitlenize doğrudan hızlı ulaşmasını sağlarlar.

Böylelikle ürün yada hizmetleriniz satışa dönüştürülerek daha yüksek cirolar elde edebilmeniz sağlanır.

Sizler için hazırladığımız  "Türkiye'nin en büyük e-ticaret yazılım şirketleri"  yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

En büyük e-ticaret yazılım şirketleri ile sizlerde hemen işinizi e-ticarete taşıyabilirsiniz. 

Eğer instagram üzerinden ürün satışı yapmak isterseniz bu konuda  "Instagram Üzerinden 6 Adımda Ürün Satışına Başlayın" başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.


Diğer haberlerimize de göz atabilirsiniz;

Yabancı E-ticaret Siteleri

En çok kazandıran e-ticaret sektörleri

E-ticaret sitelerinde kargo süreci yönetimi

E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

E-ticaret Nasıl Yapılır?

Dijital Pazarlama Nedir?

21.5K

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Software AG Innovation Tour 2018'in İstanbul ayağı, iş dünyasının liderlerini Nesnelerin İnterneti ve dijital dönüşümü tartışmak üzere İstanbul'da bir araya getirdi.
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ve ekonomi gündemine yönelik önemli açıklamalarda bulunarak e-ticaretin geleceği hakkında bilgilere yer verdi. E-ticarette güvenli site uygulamasını oluşturduklarını açıklayan Pekcan, önümüzdeki hafta ya da en geç bu ay içerisinde e-ticarette güvenli site uygulamasının yürürlüğe gireceğini duyurdu.
Plastik alışveriş poşetlerini tüketiciye en az 25 kuruştan satılmasını içeren Çevrenin Korunmasına Yönelik Kanun Resmi Gazete'de yayınlandı.
Hepsiburada.com verilerine göre 2018 yılı sonbaharında geçen yılın aynı dönemine göre elektrikli ev aletlerine olan talep yüzde 49 oranında artmış görünüyor.