Teknoloji devi Huawei 2 milyar dolarlık yeni bir yatırım yapmayı planlıyor

Son dönemde çeşitli suçlamalara maruz kalan teknoloji devi huawei, tüm bu suçlamaları ortadan kaldırmak adına 2 milyar dolarlık yeni bir yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Teknoloji devi Huawei 2 milyar dolarlık yeni bir yatırım yapmayı planlıyor
yayın tarihi
21 Aralık 2018

Huawei, ağ ürünlerinin güvenliğine yönelik ortaya atılan suçlamalarla oluşan endişelerin ve ciddi iddiaların tamamen asılsız olduğunu kanıtlamaya dönük bu yatırımları yaptığını bildirdi.

Güvenlik sorunlarıyla ilgili küresel kaygılarla mücadele edebilmenin ilk adımını attı diyebiliriz.

Ayrıca laboratuvar olanaklarının daha iyi seviyede iyileştirilmesi ve daha nitelikli kişilerin işe alınması gibi teknik çalışmalarında yapılması planlanıyor.

Huawei ayrıca , uluslararası basın konferanslarının birinde, önümüzdeki 5 yıl içinde siber güvenlik konularına odaklanmak üzere 2 milyar dolarlık yatırım yapmayı planladığını açıkladı.

Bu yatırımın en büyük sebeplerinden biride Son birkaç ay içinde Huawei, başta Amerika olmak üzere bazı ülkeler tarafından casusluk suçlamasıyla baş başa kalmıştı.

647

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Dünyanın en büyük arama motoru devi Google, akıllı telefonlar üzerinde yapay zeka yardımıyla hizmet veren radyo tarzı sesli haber sistemini kullanıcılarına duyurdu.
Geçen hafta Apple tarafından resmi olarak yeni bir güncelleme paketi olarak kullanıcıların hizmetine sunulan iOS 12.1.1 Apple kullanıcılarını hüsrana uğrattı.
Yeni tarzı ile kullanıcıları büyülemeyi hedefleyen Samsung görünüşe göre bunu başarmışa benziyor.
Samsung, Rize10, Rize20 ve Rize30 isminde 3 farklı akıllı telefon modeli için başvuru yaptı. Yapılan bu gizemli patent başvurusu için henüz samsung tarafından bir açıklama yapılmış değil.