Teknoloji devi Apple, yapay zeka şirketi Laserlike’ı satın aldığını duyurdu!

Yapay zeka girişim şirketlerinden biri olarak faaliyet göstermekte olan Laserlike, Apple'ın bünyesine katıldığı duyuruldu!

Teknoloji devi Apple, yapay zeka şirketi Laserlike’ı satın aldığını duyurdu!
yayın tarihi
16 Mart 2019

Günümüzde giderek popüler hale gelen ve hayatımızın bazı alanlarında da kullanılan  yapay zeka teknolojileri, dev şirketlerin en çok üzerinde durduğu konuların başında gelmeye başladı.

Birçok büyük şirket, kendi yapay zeka teknolojilerini geliştirmek adına irili ufaklı birçok girişimi bünyesine katmaya başladı.

ABD'nin teknoloji devlerinden biri olan Apple, eski Google mühendislerinin kurduğu makine öğrenimi girişim şirketi Laserlike’ı satın aldığını duyurarak yapay zeka ile ilgili önemli çalışmalar yapacağının da ilk adımını atmış oldu.


Laserlike’ın Apple'da olması, Siri sanal asistan gibi Apple’ın yapay zeka çalışmaları adına epey önemli sayılabilecek bir gelişme olarak görüldüğünü söyleyebiliriz.

Laserlike, geliştirilmiş yapay zeka çözümleri üzerinde hizmet vermekte, kullanıcıların alışkanlıklarını ölçen algoritmalara sahip, kişiselleştirilmiş arama motoru ile de kullanıcılara ilgi alanlarına yönelik içerikler sunmakta.

etiketler
etiketler

289

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Dünyanın en büyük arama motoru devi Google, akıllı telefonlar üzerinde yapay zeka yardımıyla hizmet veren radyo tarzı sesli haber sistemini kullanıcılarına duyurdu.
Geçen hafta Apple tarafından resmi olarak yeni bir güncelleme paketi olarak kullanıcıların hizmetine sunulan iOS 12.1.1 Apple kullanıcılarını hüsrana uğrattı.
Yeni tarzı ile kullanıcıları büyülemeyi hedefleyen Samsung görünüşe göre bunu başarmışa benziyor.
Samsung, Rize10, Rize20 ve Rize30 isminde 3 farklı akıllı telefon modeli için başvuru yaptı. Yapılan bu gizemli patent başvurusu için henüz samsung tarafından bir açıklama yapılmış değil.