Sitenizi mobil SEO için nasıl düzenleyebilirsiniz?

Bir önceki yazımızda Mobil SEO’nun ve mobil öncelikli indekslemenin üzerinde detaylı bir şekilde durarak, neden bu konuya önem vermeniz gerektiği ele almıştık. Bugünkü yazımızda ise mobil SEO’nuzu geliştirmek ve arama sorgularına daha iyi yanıt verebilmek için neler yapabileceğinizin üzerinde duracağız.

Sitenizi mobil SEO için nasıl düzenleyebilirsiniz?
yayın tarihi
13 Ekim 2018

Sitenizin mobil aramalarda daha iyi bir performans göstermesi ve sayfa sıralamanızı geliştirmek için bir takım konulara dikkat etmeniz oldukça önemli. Aşağıda ele alacağımız başlıkların üzerinde durmanız ve bunları geliştirmeniz, sitenizin mobil aramalarda daha iyi sonuçlar vermesine yardımcı olacaktır.

Site içeriği

Web sitenizin mobil versiyonunda, masaüstünde yer alan içeriklerin tümünün yer alması tercih edilen bir durumdur. Videolar, metinler, başlıklar, altbaşlıklar, fotoğraflar, grafikler ve benzeri tüm ögeleri mobil sitenizde de kullanmanız, bu sayfaların içerik olarak daha zengin olmasına yardımcı olacaktır.

Özellikle görsel alt metinleri ve etiketleri, mobil aramalarda daha önemli bir hale geliyor. Sitenize bu görselleri yüklerken, ürün isimleri ve anahtar kelimelerinizi görselin URL ve alt başlığında geçirmeniz, mobil aramalardan daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olabilir.

Bunlara ek olarak mobil cihazlarda sesli aramaların da artık popülerleşmeye başlaması, sesli arama sorgularına uyumlu içeriklerin de önemini artıyor. Bu durumu göz önünde bulundurarak, sayfa başlık ve içeriklerinizi sesli aramalara uyumlu hale getirerek, kolay indekslenebilir bir şekilde hazırlamanız, mobil SEO’nuzu geliştirmenize yardımcı olur.

824

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

E-ticaret sitenize gelen kişileri sitenizde mümkün olduğunca uzun süre tutmanız, elde edeceğiniz geri dönüşümleri artırmanıza yardımcı olacaktır.
IdeaSoft ve Google işbirliği ile düzenlenecek olan KOBİ E-Ticaret Zirvesi 20 Kasım Salı günü InterContinental İstanbul Hotel'de gerçekleşecek.
IdeaSoft ve Google ana sponsorluğunda bu sene ikincisi gerçekleşen KOBİ E-Ticaret Zirvesi büyük ilgi gördü.
IdeaSoft - Dükkanı İyi Yere Açın yeni TV Reklamı Türkiye'nin önde gelen çeşitli TV kanallarında 09:00 - 21:00 arası 2 saatte bir yayınlanmaya başladı.