Samsung "Galaxy Rize" İsmindeki Akıllı Telefon Modeli İçin Patent Başvurusunda Bulundu!

Samsung, Rize10, Rize20 ve Rize30 isminde 3 farklı akıllı telefon modeli için başvuru yaptı. Yapılan bu gizemli patent başvurusu için henüz samsung tarafından bir açıklama yapılmış değil.

Samsung "Galaxy Rize" İsmindeki Akıllı Telefon Modeli İçin Patent Başvurusunda Bulundu!
yayın tarihi
10 Aralık 2018

LetsGoDigital, Kasım ayının sonunda Samsung’un yepyeni bir akıllı telefon serisi için patent almış olabileceğini ortaya atmıştı.

Koreli akıllı telefon üreticisinin gerçekten de Galaxy Rize isminde bir akıllı telefon serisinin 3 cihazı için çeşitli ülkelerde patent başvurusu yaptığı ortaya çıktı. Bunlar Rize10, Rize20 ve Rize30.


İsimlerde "Samsung" İbaresi Yok


Ayrıca Samsung tarafından geçtiğimiz hafta Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’nden patent başvurusu yapılmış olan cihazların İngiltere’deki patent başvuruları Londralı saha firması Fieldfisher LLP tarafından yapıldı. Ayrıca cihazlar için bir başka patent başvurusu daha Instituto Mexicano de la Propiedad Industrial tarafından yapıldı.


Ancak Meksika’daki patentlerle ilgili ilginç bir durum söz konusu. Cihazların isimlerinde "Samsung" ibaresi atlanmış durumda.

Başka bir deyişle belirtmek gerekirse, cihazlar yalın bir biçimde Rize10, Rize20 ve Rize30 isimleri ile şuan belgelenmiş durumda. 

Ortaya çıkan bu patentler ne yazık ki cihazlar hakkında hiçbir detayı ortaya koymuyor.

Ancak cihazların isimlerinin Samsung’un son günlerde üzerinde çalıştığı Galaxy M serisi ve yeni Galaxy A serisi benzerlik gösterdikleri düşünüldüğünde hangi segmentte yer alacaklarını tahmin etmek pek de zor değil. "10,20,30,40..." şeklinde bir numaralandırma mevcuttu.

Aslına bakarsanız Rize isminin gelecek sene piyasaya sürülecek Galaxy S10 serisi için kullanılması da mümkün olabilir.

Neticede şubat ayında gelmesi beklenen 3 tane Galaxy S10 modeli var ve Apple da geçtiğimiz sene benzer bir karar verip mevcut numaralandırma tarzından vazgeçerek iPhone X’i piyasaya sürmüştü.

Samsung'un akıllı telefon teknolojisi konusunda ki liderliği günden güne  alternatif kararlı modelleri sayesinde  kendini güçlenerek hissettirmeye devam ediyor. 

1.3K

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Dünyanın en büyük arama motoru devi Google, akıllı telefonlar üzerinde yapay zeka yardımıyla hizmet veren radyo tarzı sesli haber sistemini kullanıcılarına duyurdu.
Geçen hafta Apple tarafından resmi olarak yeni bir güncelleme paketi olarak kullanıcıların hizmetine sunulan iOS 12.1.1 Apple kullanıcılarını hüsrana uğrattı.
Yeni tarzı ile kullanıcıları büyülemeyi hedefleyen Samsung görünüşe göre bunu başarmışa benziyor.
Gün geçmiyor ki bir teknoloji devi firması bir ülke yasalarını çiğnemesin ve o ülkeden bir ceza almasın. Facebook, Twitter, Instagram, youtube derken şimdide Rusya, arama sonuçlarından bazı verileri kaldırmadığı için Google'a para cezası uyguladı.