Samsung, Apple'a OLED ekran anlaşmasına uymadığı gerekçesiyle dava açıyor!

Teknoloji konusunda son dönemlerde istediği başarıyı bir türlü tutturamayan Apple, Samsung ile daha önce imzalamış olduğu OLED ekran sipariş anlaşmasına da uymadı.

Samsung, Apple'a OLED ekran anlaşmasına uymadığı gerekçesiyle dava açıyor!
yayın tarihi
25 Haziran 2019

Samsung OLED ekran anlaşmasına uymayan Apple'ı kötü günler bekliyor. 

Samsung, anlaşmaya uymadığı gerekçesiyle Apple'a dava açması durumunda Apple'ın çok büyük miktarlarda ceza ile karşı karşıya kalabileceği belirtildi.

Apple'in Samsung'a dava açılması durumunda toplam 86 milyon dolar ceza ödeyebileceği ve bu durumunda Apple'ın zaten kötü olan mali durumlarını dahada karmaşık hale sokabileceği ifade edildi.

Apple'ın bu cezayı ödememek adına yeni yollar bulabilme ümidi ile çeşitli arayışlar içine girdiği açıklandı.

Gelen yeni bilgilere göre Apple, piyasaya çıkarmayı planladığı yeni seri MacBook ve iPad modelleri için Samsung'tan OLED ekran alımı anlaşması çerçevesinde, 100 milyon OLED ekran siparişi vererek 100 milyon sayısına bu şekilde ulaşmayı planlıyor.


Bilindiği üzere Apple, rakibi olan Samsung'tan anlaşma gereği 100 milyon adet OLED ekran alacağına dair bir özel anlaşma imzaladı. 

OLED ekranları Apple ya satın alacak yada vazgeçip Samsung'un dava açarak talep ettiği 86 milyon doları cezai şekilde ödeyecek.

Apple'da bu cezayı ödememek adına yeni yollar aramayı sürdürüyor.
Diğer haberlerimize de göz atabilirsiniz;

ABD'den Facebook'a kripto para engeli!

Asus Zenfone 6 Sağlamlık Testi Videosu Yayınlandı!

Happy Center Market Alışverişi Deneyimini İnternete Taşıdı

249

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Osmo markası ile tanıdığımız çinli DJI bu kez bağımsız çalışan bir dengeleyici geliştirerek 350$'dan piyasaya sunmayı hedefliyor. Üstelik 12 MP Kamerası ile 4K 60fps kayıt yapabiliyor.
Dünyanın en büyük arama motoru devi Google, akıllı telefonlar üzerinde yapay zeka yardımıyla hizmet veren radyo tarzı sesli haber sistemini kullanıcılarına duyurdu.
Samsung, Rize10, Rize20 ve Rize30 isminde 3 farklı akıllı telefon modeli için başvuru yaptı. Yapılan bu gizemli patent başvurusu için henüz samsung tarafından bir açıklama yapılmış değil.
Yeni tarzı ile kullanıcıları büyülemeyi hedefleyen Samsung görünüşe göre bunu başarmışa benziyor.