Rekabet Kurumu BKM Express'in Faaliyetlerinin Sonlandırılması Yönünde Karar Aldı!

Türkiye’nin en büyük dijital cüzdan hizmet sağlayıcılarından biri olan BKM Express'e şok karar Rekabet Kurumu’ndan geldi. Yapılan açıklamaya göre Rekabet Kurumu, Dijital Ödeme platformu BKM Express’in kapatılması yönünde şok bir karar aldı.

Rekabet Kurumu BKM Express'in Faaliyetlerinin Sonlandırılması Yönünde Karar Aldı!
yayın tarihi
25 Haziran 2019

BKM Ekspress'in kapatılması yönünde karar alan Rekabet Kurumu tarafından alınan karar sonrası BKM Ekspress'ten açıklama geldi.

Bildiğiniz gibi  BKM Ekspress E-ticaret siteleri başta olmak üzere ülkemizde ve dünyada bir çok platformda ve altyapıda tam bir uyum içerisinde hizmet veren dijital ödeme altyapı sağlayıcısı olarak biliniyor.

İşte Rekabet Kurumu tarafından alınan karar sonrası yapılan resmi açıklama..

BKM EKSPRESS RESMİ AÇIKLAMASI

"Ülkemize değer katmak üzere yedi yıl önce sektörün önde gelen e-ticaret siteleri ve kart çıkaran kuruluşları ile birlikte geliştirilen Türkiye’nin Dijital Cüzdanı BKM Express, dünyada örnek gösterilen güvenli, hızlı ve kolay ödeme çözümleri sunmaktadır.

Ülkemizdeki e-ticaret sektörünün güvenli bir şekilde büyümesi hedeflenerek başlatılan çalışma ve yatırımlar neticesinde bugün tüm perakende sektöründe uluslararası örneklerden daha üstün bir dijital cüzdan haline gelmiştir.

Bütün bu çalışmalar ülkemiz menfaatleri gözetilerek yasa ve düzenlemelere tümüyle uyumlu bir şekilde yürütülmekte, düzenleyici kurumlarla her zaman tam bir uyum içinde faaliyet gösterilmektedir.

Rekabet Kurulu’nun BKM Express hizmetinin sonlandırılması yönündeki kararının gerekçeleri henüz kamuoyuna açıklanmamıştır.

Açıklanacak gerekçeli kararda belirtilecek esaslarla uyumlu bir şekilde; teknolojisi, markası ve yatırımı ile tamamıyla yerli ve milli kaynaklarla geliştirilen Türkiye’nin Dijital Cüzdanı BKM Express’in ülke hedefleri doğrultusunda ödeme altyapımızın bağımsızlığı için hizmet vermeye devam etmesini amaçlamaktayız.

BKM Express ile verdiğimiz tüm hizmetler kesintisiz ve tam olarak sunulmaya devam edilmektedir. Kullanıcılarımızı, üyelerimizi, iş yerlerimizi ve tüm kamuoyunu gelişmelerden haberdar etmeye devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bankalararası Kart Merkezi"

REKABET KURUMU TARAFINDAN ALINAN KARAR

Bankalararası Kart Merkezi A.Ş. tarafından sunulan BKM Express hizmetinin, 4054 sayılı Kanun’un 5. maddesinde yer alan koşulları sağlamaması nedeniyle söz konusu faaliyete muafiyet tanınamayacağına ve bu nedenle Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.’ye, Rekabet Kurulunun 23.09.2016 tarih ve 16-31/525-236 sayılı kararı ile tanınan muafiyetin 4054 sayılı Kanun’un 13. maddesi çerçevesinde geri alınmasına, Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.’nin, işbu kararın gerekçesinin tebliğ tarihinden itibaren 60 gün içinde BKM Express hizmeti sunmayı sonlandırmasına karar verildi.


Diğer haberlerimize de bakabilirsiniz;

Samsung, Apple'a OLED ekran anlaşmasına uymadığı gerekçesiyle dava açıyor!

Asus Zenfone 6 Sağlamlık Testi Videosu Yayınlandı!

Facebook GlobalCoin için Paypal, Visa ve MasterCard ile anlaştığını duyurdu!

869

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Osmo markası ile tanıdığımız çinli DJI bu kez bağımsız çalışan bir dengeleyici geliştirerek 350$'dan piyasaya sunmayı hedefliyor. Üstelik 12 MP Kamerası ile 4K 60fps kayıt yapabiliyor.
Dünyanın en büyük arama motoru devi Google, akıllı telefonlar üzerinde yapay zeka yardımıyla hizmet veren radyo tarzı sesli haber sistemini kullanıcılarına duyurdu.
Samsung, Rize10, Rize20 ve Rize30 isminde 3 farklı akıllı telefon modeli için başvuru yaptı. Yapılan bu gizemli patent başvurusu için henüz samsung tarafından bir açıklama yapılmış değil.
Yeni tarzı ile kullanıcıları büyülemeyi hedefleyen Samsung görünüşe göre bunu başarmışa benziyor.