Online Ödeme Sistemi PayPal'dan Kripto Para Birimi Atağı!

Paypal, şirket içerisinde çalışanlarına kripto para birimi hakkında eğitim vermek için ilginç bir yol seçti. PayPal, şirket bünyesinde blok zinciri tabanlı bir kripto para dağıtmak için çalışmalarına hız verdi.

Online Ödeme Sistemi PayPal'dan Kripto Para Birimi Atağı!
yayın tarihi
07 Aralık 2018

Kripto para dünyası son dönemin en büyük çöküşünü yaşarken farklı alanlardan kripto paralara yatırım yapıldığı haberleri gelmeye devam ediyor.


Telegram’ın hemen ardından Online Ödeme Sistemi PayPal da bir kripto para projesi hazırladı ve bu yönde şirket içi eğitimlerine hız vermiş durumda.


Paypal'da Şirket İçi Eğitimlere Hız Verildi


Firmaya yakın kaynakların verdiği bilgiye göre PayPal içerisinde blok zinciri tabanlı bir kripto para birimi hayata geçirildi.

Projenin amacı şirket çalışanlarına kripto para ekonomisi hakkında uygulamalı eğitim verebiliyor olmak.

Paypal, böylelikle yeni kripto para birimi çalışmalarında alanında tecrübeli personelleri ile sektöründe liderliğini korumayı hedefliyor.


Henüz içeriği Belli Olmayan Bir Dijital Para Birimi Projesi Yolda

Kripto paranın ismi nedir veya hangi değere tekabül ettiğine yönelik herhangi bir açıklama ve bilgi verilmedi.

Bilgiler çalışanların firmaya katkı yaptıkça bu para biriminden kazandığı ve kendi aralarında da paylaşabildikleri yönünde. Bu paralarla şirket içerisinde 100’den fazla tecrübe satın alınabiliyor.

Bu tecrübeler arasında başkan yardımcıları ile poker, yöneticiler ile koşu, CEO ile Uzak doğu sporları var. Yani biraz daha çalışan motivasyonuna yönelik olarak geliştirilmiş bir proje olduğu rapor ediliyor. Bununla birlikte dış dünyaya açılıp açılmayacağı merak konusu.

etiketler
etiketler

575

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Software AG Innovation Tour 2018'in İstanbul ayağı, iş dünyasının liderlerini Nesnelerin İnterneti ve dijital dönüşümü tartışmak üzere İstanbul'da bir araya getirdi.
Plastik alışveriş poşetlerini tüketiciye en az 25 kuruştan satılmasını içeren Çevrenin Korunmasına Yönelik Kanun Resmi Gazete'de yayınlandı.
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ve ekonomi gündemine yönelik önemli açıklamalarda bulunarak e-ticaretin geleceği hakkında bilgilere yer verdi. E-ticarette güvenli site uygulamasını oluşturduklarını açıklayan Pekcan, önümüzdeki hafta ya da en geç bu ay içerisinde e-ticarette güvenli site uygulamasının yürürlüğe gireceğini duyurdu.
Hepsiburada.com verilerine göre 2018 yılı sonbaharında geçen yılın aynı dönemine göre elektrikli ev aletlerine olan talep yüzde 49 oranında artmış görünüyor.