Windows 10'da Şifresiz Oturum Açma Dönemi Başlıyor!

Yazılım devi Microsoft, kullanıcıların herhangi bir şifre kullanımına gerek duymadan oturum açabilmesi için geliştirdiği uygulamanın testlerine başladığını duyurdu!

Windows 10'da Şifresiz Oturum Açma Dönemi Başlıyor!
yayın tarihi
18 Temmuz 2019

Microsoft'tun yeni Windows 10 insider ön izleme sürümünde ortaya çıkan bir özelliğe göre, hali hazırda windows 10 işletim sistemi yüklü tüm bilgisayarlardaparola kullanımına ihtiyaç duyulmadan oturum açılabilmesine yönelik çalışmalar yaptığı belirtildi.

Microsoft ayrıca, kullanıcıların herhangi bir şifre kullanmadan oturum açabilmesi için geliştirmiş oldukları uygulamanın testlerine başladığını duyurdu.

Windows 10 işletim Sistemlerinde Parolası Dönem!

Söz konusu bu özelliği kullanabilmek adına Ayarlar > Hesaplar > Oturum Açma seçeneklerini izlemesi gereken tüm kullanıcılar, akabinde 'Cihazınızı parolasız yapın' seçeneğini aktif ederek parola gerektirmeden oturum açmayı kullanabiliyor olacaklar.


Yüz Tanıma Sistemine Geçiş Sağlanacak

Belirtilen bu parolasız oturum açma özelliğinin aktif edilmesiyle birlikte Windows, parmak izi algılama, PIN kodu ve yüz tanıma uygulaması arasında otomatik olarak geçiş yaparak oturumun açılmasına olanak sağlamış olacak. Böylelikle oturum açma durumlarında yaşanabilecek güvenlik sorunları ortadan kaldırılmış olacak.

Windows 10 parolasız oturum açmaya yönelik yapılmakta olan hali hazırdaki test sürecinin sona ermesi ile birlikte yeni özelliğin, ilerleyen haftalarda tüm Windows 10 kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

60

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Osmo markası ile tanıdığımız çinli DJI bu kez bağımsız çalışan bir dengeleyici geliştirerek 350$'dan piyasaya sunmayı hedefliyor. Üstelik 12 MP Kamerası ile 4K 60fps kayıt yapabiliyor.
Dünyanın en büyük arama motoru devi Google, akıllı telefonlar üzerinde yapay zeka yardımıyla hizmet veren radyo tarzı sesli haber sistemini kullanıcılarına duyurdu.
Samsung, Rize10, Rize20 ve Rize30 isminde 3 farklı akıllı telefon modeli için başvuru yaptı. Yapılan bu gizemli patent başvurusu için henüz samsung tarafından bir açıklama yapılmış değil.
Yeni tarzı ile kullanıcıları büyülemeyi hedefleyen Samsung görünüşe göre bunu başarmışa benziyor.