Huawei Linux Tabanlı Sailfish işletim sistemi ile gelebilir!

Teknoloji savaşları bütün hızıyla sürüyor. ABD ile yaşadığı birtakım sorunlar sebebi ile gündemde olan Huawei'nin ortaya atılan bir iddiaya göre kendi işletim sistemi yerine Linux tabanlı Sailfish işletim sistemi ile piyasaya sürülebileceği belirtildi.

Huawei Linux Tabanlı Sailfish işletim sistemi ile gelebilir!
yayın tarihi
17 Haziran 2019

Teknoloji devi Huawei'nin, ABD ile yaşamış olduğu yasal sorunlar ve ambargolar sebebiyle kendi işletim sistemi üzerinde çalışmalar yaptığı biliniyor.

Şirketin bugüne kadar HongMeng (Ark OS) adında yeni bir işletim sistemini cihazlarına entegre edeceği düşünülüyorken, Teknoloji lideri Huawei'nin farklı planlarının da bulunduğu ortaya çıktı.

Huawei kendi işletim sistemi Sailfish OS ile gelebilir

Ortaya atılan iddialara göre Huawei, kendi işletim sistemi yerine Sailfish OS olarak bilinen Linux tabanlı bir işletim sistemini kullanabilir.

Ayrıca Huawei, hali hazırda geliştirilme aşamasında bulunan Sailfish OS ile bu süreci sancısız bir şekilde atlatabileceği fikrinde...


Planlandığı gibi uygulanabilirse, Huawei cihazlarda Sailfish OS'un, Rus yapımı olan Aurora versiyonu ile piyasaya sürülebilir.

Diğer taraftan Huawei'de Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapan Guo Ping, geçtiğimiz dönemlerde Sailfish işletim sisteminin kullanılabileceği konusunda görüşlerini dile getirdiği bir açıklaması olmuştu.

350

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Osmo markası ile tanıdığımız çinli DJI bu kez bağımsız çalışan bir dengeleyici geliştirerek 350$'dan piyasaya sunmayı hedefliyor. Üstelik 12 MP Kamerası ile 4K 60fps kayıt yapabiliyor.
Dünyanın en büyük arama motoru devi Google, akıllı telefonlar üzerinde yapay zeka yardımıyla hizmet veren radyo tarzı sesli haber sistemini kullanıcılarına duyurdu.
Samsung, Rize10, Rize20 ve Rize30 isminde 3 farklı akıllı telefon modeli için başvuru yaptı. Yapılan bu gizemli patent başvurusu için henüz samsung tarafından bir açıklama yapılmış değil.
Yeni tarzı ile kullanıcıları büyülemeyi hedefleyen Samsung görünüşe göre bunu başarmışa benziyor.