Huawei, Android İşletim Sistemi Konusunda Israrcı!

Teknoloji ürünleri konusunda lider üretici firmalardan bir olan Çinli Huawei şirketide, ABD ile çin arasında yaşanan gerilimlerden nasibini aldı.

Huawei, Android İşletim Sistemi Konusunda Israrcı!
yayın tarihi
27 Ağustos 2019

Huawei kendisine ait olan işletim sistemi HarmonyOS'u yakın zaman içerisinde duyurmuştu ve atılan bu adımla birlikte Android'e rakip olacağının sinyallerini vermişti.

Şirket bu yeni açık kaynaklı işletim sisteminin Android'den tamamen farklı olduğunu belirtiyor.

Öte yandan  Huawei  bu işletim sisteminin daha hızlı olduğunu ifade etti.

Ayrıca iki işletim sistemini de karşılaştırabilmemiz adına HarmonyOS'un Huawei'nin akıllı telefonlarında kullanılabilir durumda olması gerekmekte.

Ancak yeni gelen bilgilere göre bu durum henüz yakın gelecekte pek mümkün değil.


Huawei Android İşletim Sisteminde Israrcı!

Gelen bilgilere göre Huawei'nin gelecekteki yol haritasına bakılacak olursa, HarmonyOS tarafından desteklenen bir akıllı telefonun olmadığı yönünde.

Huawei yöneticisi Vincent Yang, düzenlediği bir basın toplantısında tek bir standarda sahip olmak istediklerini ve android ekosistemini korumayı düşündüklerini ifade etti


Huawei Mate 30'da HarmonyOS'u kullanmayacak

Teknoloji devi Huawei'nin kısa bir süre sonra duyurusunu yapmaya hazırlandığı amiral gemisi akıllı telefon serisi Mate 30'da da android işletim sistemini kullanması bekleniyor.

Öte yandan şirket, yeni akıllı telefonlarına kendi işletim sistemi olan HarmonyOS'u ir takım özelliklerinide ekleyerek kullanıcılardan geri bildirim toplamayı hedefliyor.Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz;

IdeaSoft CFO'su Kerem Kaya İle Röportaj

Param POS ile İşlerinizi Birlikte Büyütüyoruz!

E-ticaret hacminin 2023 yılında 300 Milyar Lira Olması Hedefleniyor

Çift kamera teknolojisini çalan Apple'a dava!

2.1K

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Dünyanın en büyük arama motoru devi Google, akıllı telefonlar üzerinde yapay zeka yardımıyla hizmet veren radyo tarzı sesli haber sistemini kullanıcılarına duyurdu.
Geçen hafta Apple tarafından resmi olarak yeni bir güncelleme paketi olarak kullanıcıların hizmetine sunulan iOS 12.1.1 Apple kullanıcılarını hüsrana uğrattı.
Yeni tarzı ile kullanıcıları büyülemeyi hedefleyen Samsung görünüşe göre bunu başarmışa benziyor.
Samsung, Rize10, Rize20 ve Rize30 isminde 3 farklı akıllı telefon modeli için başvuru yaptı. Yapılan bu gizemli patent başvurusu için henüz samsung tarafından bir açıklama yapılmış değil.