Google, sosyal medya uygulaması Shoelace'i yayına alacağını duyurdu!

Arama motoru devi Google, Google Plus ile yaşadığı başarısızlık deneyimlerini Shoelace isimli yeni bir sosyal ağı ile telafi etmeye çalışıyor.

Google, sosyal medya uygulaması Shoelace'i yayına alacağını duyurdu!
yayın tarihi
19 Temmuz 2019

Google'ın 2011 senesinde çok büyük umutlarla hizmete açtığı sosyal medya sitesi Google Plus, istenilen seviyeye onca yıla rağmen erişemedi ve Facebook, Instagram, Twitter gibi popüler diğer sosyal medya platformlarıyla baş edemeyerek yayın hayatına son verdi.

Bildiğiniz gibi birçok uygulaması ve milyonlarca kullanıcısı bulunan arama motoru devi Google, bu başarısını sosyal medya uygulamaları üzerinde maalesef gösteremedi.

Yeni gelen bilgilere göre arama motoru devi Google, üzerinde çalışmış olduğu Shoelace uygulaması ile yeniden sosyal medya platformlarında yer alacağını duyurdu.


Peki Google Shoelace Nedir ve Nasıl Olacak?

Şirket, test işlemlerine henüz devam etmiş olduğu Shoelace ismindeki bu uygulamasıyla daha çok etkinlikler üzerinde yoğunlaşacak.

Tüm kullanıcılar, sahip olmuş oldukları ilgi alanlarına göre etkinliklere göz atabilecek ve yeni etkinlik oluşturabilecek. Aynı zamanda bu etkinlikleri paylaşıp istedikleri herkesi davet edebilecekler.

Skoelace isimli bu uygulama her gün sizin ilgi duyduğunuz alanınıza göre çeşitli aktiviteler hakkında sizleri anlık olarak bilgilendirecek.

Ayrıca sizlerle aynı ilgi alanlarına sahip yeni insanlarla da tanışabilmenize de olanak tanıyacak.


Google Shoelace, Google Play Store ve App Store'da hali hazırda test aşamasında bulunuyor.

Şimdilik bu uygulama sadece New York'ta yaşayan bazı test kullanıcıları tarafından indirilebiliyor.

789

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Dünyanın en büyük arama motoru devi Google, akıllı telefonlar üzerinde yapay zeka yardımıyla hizmet veren radyo tarzı sesli haber sistemini kullanıcılarına duyurdu.
Geçen hafta Apple tarafından resmi olarak yeni bir güncelleme paketi olarak kullanıcıların hizmetine sunulan iOS 12.1.1 Apple kullanıcılarını hüsrana uğrattı.
Yeni tarzı ile kullanıcıları büyülemeyi hedefleyen Samsung görünüşe göre bunu başarmışa benziyor.
Samsung, Rize10, Rize20 ve Rize30 isminde 3 farklı akıllı telefon modeli için başvuru yaptı. Yapılan bu gizemli patent başvurusu için henüz samsung tarafından bir açıklama yapılmış değil.