Google arama sonuçlarına bir özellik daha geldi

Dünya devi arama motoru google.com kullanıcıları için bir özellik daha sunmaya hazırlanıyor.

Google arama sonuçlarına bir özellik daha geldi
yayın tarihi
20 Kasım 2018

Arama sonuçlarında kullanıcıların kendi kişisel yorumlarını yazabilmelerine olanak sağlayacak bu özellik şimdilik işletme sayfalarında olsa da bu özelliği artık kullanıcılar tüm sonuçlarda kullanabiliyor olacak.

Böylelikle Google kullanıcıları, yapılan aramalarda çıkan tüm sonuçlara yorum yapabilecek.

Şuanda mekanlar için aktif olan yorum özelliğine benzeyen bu yenilik, sınırlarını daha da genişleterek , tüm aramalar için geçerli hale gelecek ancak şimdilik sınırlı bir kullanım olsa da bu özellik yakın zamanda tüm kullanıcılar için tam özellikle aktif olacak.

Yorumların yayınlanması konusunda ise Google bir tür filtre kullanacak ve en iyi yorumların gösterildiği bir sistem oluşturacak.

Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar yaptıkları arama için tüm sonuçlara dair yorumlar görerek Google'ı bir tür forum olarak da kullanmış olacak diyebiliriz.

Oldukça akıllıca bir özellik olan bu yeni yorum özelliği eksiksiz olarak, en geniş kapsamıyla ne zaman kullanıma sunulacak belirsiz ancak Google'ın gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra özelliği hemen uygulamaya koyması bekleniyor.

etiketler
etiketler

667

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Dünyanın en büyük arama motoru devi Google, akıllı telefonlar üzerinde yapay zeka yardımıyla hizmet veren radyo tarzı sesli haber sistemini kullanıcılarına duyurdu.
Yeni tarzı ile kullanıcıları büyülemeyi hedefleyen Samsung görünüşe göre bunu başarmışa benziyor.
Geçen hafta Apple tarafından resmi olarak yeni bir güncelleme paketi olarak kullanıcıların hizmetine sunulan iOS 12.1.1 Apple kullanıcılarını hüsrana uğrattı.
Samsung, Rize10, Rize20 ve Rize30 isminde 3 farklı akıllı telefon modeli için başvuru yaptı. Yapılan bu gizemli patent başvurusu için henüz samsung tarafından bir açıklama yapılmış değil.