Facebook GlobalCoin için Paypal, Visa ve MasterCard ile anlaştığını duyurdu!

Bitcoin'in inanılmaz hızlı yükselişiyle bir anda dünya genelinde popüler hale gelen kripto paralar, bazı büyük şirketlerin de ilgi odağı oldu. Kripto para dünyasına adım atan dev şirketlerden biride Facebook oldu. Bildiğiniz üzere facebook kendi kripto para birimi olan GlobalCoin'i oluşturdu.

Facebook GlobalCoin için Paypal, Visa ve MasterCard ile anlaştığını duyurdu!
yayın tarihi
17 Haziran 2019

Popüler sosyal medya sitesi Facebook, uzun bir süredir kendi kripto para birimi üzerinde çalışmalar yaptığını daha önce çoğu kez açıklamıştı.

Facebook, kendi kripto para birimi üzerinde yaptığı çalışmalarda nihayet sona yaklaştı.

Şirket, GlobalCoin ismini alacak kendine ait kripto para birimini beklenenden daha kısa süre içerisinde, yani bu ay sonunda tanıtmaya hazırlandığını duyurdu.

Öte yandan GlobalCoin ismini alacak olan yeni kripto para, Facebook'un 2.3 milyar üyesinin kullanımına sunulacağı ifade edildi.

Facebook , kendi kripto parası GlobalCoin ile oldukça iddialı görünüyor.


DEV ŞİRKETLERLE ANLAŞMA SAĞLANDI

Sosyal paylaşım platformu Facebook şimdiden birçok finansal şirketle anlaşma sağladığını duyurdu.

Ayrıca anlaşma sağlanan bu şirketler arasında popüler ödeme sağlayıcılar da dahil olmak üzere Visa, Mastercard, Paypal ve Uber de yer alıyor.

Ortaya çıkan yeni bir rapora göre, Sosyal paylaşım sitesi Facebook'un kripto para birimi GlobalCoin projesinde yer alan şirketlerin her biri 10 milyon dolar civarında yatırım yaparak GlobalCoin'e destek verdiği belirtildi.

316

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Osmo markası ile tanıdığımız çinli DJI bu kez bağımsız çalışan bir dengeleyici geliştirerek 350$'dan piyasaya sunmayı hedefliyor. Üstelik 12 MP Kamerası ile 4K 60fps kayıt yapabiliyor.
Dünyanın en büyük arama motoru devi Google, akıllı telefonlar üzerinde yapay zeka yardımıyla hizmet veren radyo tarzı sesli haber sistemini kullanıcılarına duyurdu.
Samsung, Rize10, Rize20 ve Rize30 isminde 3 farklı akıllı telefon modeli için başvuru yaptı. Yapılan bu gizemli patent başvurusu için henüz samsung tarafından bir açıklama yapılmış değil.
Yeni tarzı ile kullanıcıları büyülemeyi hedefleyen Samsung görünüşe göre bunu başarmışa benziyor.