E-ticaret devi Amazon "Key for Garage" uygulamasını başlattı!

ABD’'nin en büyük e-ticaret devlerinden biri olarak hizmet sunan Amazon, Prime üyeleri isterlerse paketleri doğrudan garajın içerisine bırakılabilecek yeni uygulaması olan "Key for Garage" 'ı hizmete aldı. Bu hizmetin temel amacının paketin çalınması veya zarar görmesi önlenmek olarak açıklandı.

E-ticaret devi Amazon "Key for Garage" uygulamasını başlattı!
yayın tarihi
24 Nisan 2019

Amazon'un Key for Garage olarak adlandırdığı bu serviste siparişi getiren kişinin garaja nasıl girebileceği merak konusu.

Bunların yanı sıra ayrıca ciddi bir güvenlik endişesi ortaya çıkabileceği bu teslimat hizmeti ile ilgili olarak Amazon, sadece belirli şartlar altında bu hizmeti sunacağını belirtiyor.

İşte Amazon'un hizmete aldığı Key for Garage hizmeti ile ilgili resmi videosu:

En büyük e-ticaret devi Amazon’un bu hizmetinden yararlanmak isteyen kullanıcılarının Chamberlain veya LiftMaster’ın myQ uyumlu garaj kapısı açıcısını kullanması gerektiği belirtiliyor.

Ayrıca kullanıcılar isterlerse myQ uyumluluğunu Amazon’un resmi e-ticaret sitesinden kontrol edebiliyor.

Yapılan açıklamaya göre; garaj kapısında uyumlu donanım bulunmayan Amazon Prime üyelerine özel olarak 50 dolar karşılığında bu donanım satılıyor.


Bunlarla birlikte gerekli teknik donanımı ve Amazon Prime üyeliğini sağlayan kullanıcı hesaplarında  ”Garaj içi teslimat” seçeneği otomatik olarak aktif hale geliyor.

Diğer taraftan Key by Amazon uygulaması ile garaja erişim uzaktan kontrol edilebiliyor.

Bun ek olarak Amazon Cloud Cam isimli kamerayı satanların garajı izleyebildiğide gelen bilgiler arasında.

Gelinen noktada aslında Amazon sunmuş olduğu bu ek hizmetler ile bu servisi aynı zamanda da büyük devasa bir fırsata dönüştürüyor.Diğer haberlerimize de göz atabilirsiniz;

Amazon'dan "Allah" Yazılı Skandal Paspas Satışı!

Qualcomm tarafından Apple'a büyük darbe geliyor. Apple ise bir çıkış yolu arıyor!

Microsoft Borsada, Amazon ve Apple'i Ezdi Geçti!

495

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Software AG Innovation Tour 2018'in İstanbul ayağı, iş dünyasının liderlerini Nesnelerin İnterneti ve dijital dönüşümü tartışmak üzere İstanbul'da bir araya getirdi.
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ve ekonomi gündemine yönelik önemli açıklamalarda bulunarak e-ticaretin geleceği hakkında bilgilere yer verdi. E-ticarette güvenli site uygulamasını oluşturduklarını açıklayan Pekcan, önümüzdeki hafta ya da en geç bu ay içerisinde e-ticarette güvenli site uygulamasının yürürlüğe gireceğini duyurdu.
Plastik alışveriş poşetlerini tüketiciye en az 25 kuruştan satılmasını içeren Çevrenin Korunmasına Yönelik Kanun Resmi Gazete'de yayınlandı.
Hepsiburada.com verilerine göre 2018 yılı sonbaharında geçen yılın aynı dönemine göre elektrikli ev aletlerine olan talep yüzde 49 oranında artmış görünüyor.