E-Ticaret Ajansları İle Satış Cirolarınızı Arttırabilirsiniz

E ticaret ajansları yardımı ile satış cirolarınızı çok kolay bir şekilde arttırabilirsiniz. Dijital reklam ajansları eticaret sitenizin cirolarını arttırmak için bir çok teknik uygulamaktadırlar. Profesyonel dijital reklam ajansları, eticaret sitenizdeki satış hacimlerinizi arttırmada en iyi tercih olabilir.

E-Ticaret Ajansları İle Satış Cirolarınızı Arttırabilirsiniz
yayın tarihi
25 Mart 2019

Profesyonel dijital reklam ajansları e-ticaret sitenizdeki uygulamalarına başlamadan önce hedef kitlenizi analiz eder, isteklerinizi, yer aldığınız sektörleri, bulunduğunuz mevcut konumu ve bunlar gibi bazı etkenleri tek tek değerlendirerek sizlere alternatifleri sunar. 

Bu ajanslar, pazarlama stratejilerinizi şekillendirirler ve markanıza değer katmanın yanı sıra satış cirolarınızı çeşitli reklam kanalları yardımı ile arttırmayı hedeflerler.

Bir e-ticaret sitesi açarak sadece ürün ekleyerek cirolarınızı arttırmayı hedefliyorsanız burada yanılıyor olabilirsiniz.

E-Ticaret sektörünün rekabetin en yoğun olduğu bir sektör olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Bir ürün yada hizmetinizin arama motorlarında üst sıralarda çıkabilmesi doğrudan satışa yönelebileceği anlamına gelmez. 

Dijital reklam ajansları, hedef kitlenizin ne aradığını, nasıl aradığını, neden aradığını hangi saatlerde ve sitenizde ortalama geçirdikleri süreye kadar bir çok konuda analizler yapmaktadırlar.

Dijital reklam ajanslarının sunduğu dijital pazarlama hizmetleri konusunda ayrıca  "Dijital Pazarlama Nedir?"  ve  "Dijital Pazarlama Kanalları"  başlıklı makalelerimizi de inceleyebilirsiniz.

Bu ajanslar, kullanıcı alışkanlıklarının yanı sıra sitenizdeki ürün yada hizmetlerin hedef kitleniz tarafından tercih edilebilmesini sağlayabilecek önemli detaylara kadar bir çok araştırma yaparlar.

Dijital reklam ajansları sitenizi sadece ön sıralara çıkmasını sağlamazlar. Sitenizin görünürlüğü ile birlikte organik ziyaretçilerinizi satışa yönlendirebilecek tüm detayları ele almaktadırlar. 


Organik ziyaretçilerin sadece sitenizi ziyaret etmesi yetmez!

Bu ziyaretçilerin sitenizdeki ürünlerinize yada hizmetlerinize doğrudan satışa dönüşmesi oldukça önemlidir ve dijital ajanslarda bir çok analizler eşliğinde uygulamış oldukları tekniklerle tamda bunu yapmaktadırlar.

Dijital reklam ajansları, Google Adwords reklamcılığından Sosyal Medya Reklamcılığına kadar (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Youtube) bir çok konuda hizmet vermektedirler.

Ayrıca dijital reklam ajansları, kurumsal kimliğinizi oluşturabilecek konularda da sizlere hizmet vermektedirler.

Dijital Ajanslar pazarlama stratejilerinizi profesyonel bir şekilde şekillendirir ve markanıza değer katarlar.

Profesyonel bir dijital reklam ajansından sizler hangi hizmeti alırsanız alın size sunacakları ürün yada hizmetler mutlaka stratejik değerlendirmeler ve planlamalar çerçevesinde üretilir.

Markanızın pazarlama stratejileri, tamamen üretim öncesinde ve esnasında yapılacak detaylı görüşmeler ile şekillenerek gelişecektir. Profesyonel E-ticaret Dijital Reklam Ajanslarından alabileceğiniz hizmetler;

 • Danışmanlık Hizmetleri
 • Kurumsal Kimlik Çalışması 
 • Kurumsal Web Tasarım Hizmeti
 • 3. Parti Yazılımı Desteği
 • Grafik Tasarım Desteği (Banner, Dergi, Katalog, Tabela, Broşür vb.)
 • Sosyal Medya Reklamcılığı Hizmeti
 • SEO – Arama Motoru Optimizasyonu
 • Content marketing, içerik pazarlaması
 • E-mail marketing, e-posta pazarlaması
 • Google Adwords Reklamcılığı Hizmeti
 • SEM – Search Engine Marketing yani Arama Motoru Pazarlaması
 • Muhasebe, CRM, Stok Yazılımları vb.
 • Site trafik analizi
 • Kurumsal Firma Yönetimi Danışmanlığı
 • Profesyonel Özel Yazılım Hizmeti
 • Performans takibi ve raporlamasıDijital ajanslar, logo değil marka değeri tasarlarlar

Dijital ajanslar sizlere sadece güzel bir logo tasarlamazlar marka imajı oluşturabilme yolunda destek olacak ve markanıza değer katacak anlamlı bir logo tasarım hizmeti sunarlar.


Sizlere kurumsal web sitenizi yaparken, sadece web sitesi değil kullanıcı deneyimi tasarlar

Web sitenizin güzel gözükmesini istemeniz gayet doğal. İyi bir dijital reklam ajansı size güzel bir web sayfası tasarımı yaparken sayfa ziyaretçilerinizin olası her hareketini tasarım esnasında göz önünde bulundururlar.

Ayrıca sitenizi ziyaret eden organik ziyaretçilerin, sayfanızda vakit geçirirken sayfalar arasında kaybolmayacakları, ulaşmak istedikleri her şeye rahatlıkla ulaşabilecekleri ve kullanıcı deneyimine dayalı detaylar üzerinden tasarlarlar.


Bu ajanslar, sosyal medya’da markanızı etkili ve doğru adreslere ulaştırırlar

Her yaştan ve her kesimden kullanıcıların yer aldığı sosyal medyada sizin yerinizi almanız gerekiyorsa bunu en doğru yapacak olanlarda kesinlikle yine profesyonel dijital reklam ajanslarıdır.

Tüm takipçilerinizin neler isteyebileceklerini gözlemlerler ve onlara sizi en iyi şekilde anlatacak etkili ve doğru paylaşımlar yaparak ürün yada hizmetlerinize ulaşmasını sağlarlar.

Dijital reklam ajansları, sosyal medyada yer alan milyonlarca kullanıcıya yüzlerce firma arasından sizin firmanızın farkını nasıl göstereceklerini analiz ederler ve etkili bir şekilde en iyi sonucu almak adına doğru paylaşımların hangisi olabileceğini iyi bilirler.

Buraya tıklayıp  sitemizdeki profesyonel dijital reklam ajanslarından e-ticaret siteniz için destek alabilirsiniz.Ayrıca diğer makalelerimize de göz atabilirsiniz;

E-ticaret siteleri için popüler canlı sohbet uygulamaları

E-ticaret sitesi blog yazılarınızı satışa çevirme teknikleri

E-ticaret Nasıl Yapılır?

E-Ticarette Video İçeriklerinin Önemi

559

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Software AG Innovation Tour 2018'in İstanbul ayağı, iş dünyasının liderlerini Nesnelerin İnterneti ve dijital dönüşümü tartışmak üzere İstanbul'da bir araya getirdi.
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ve ekonomi gündemine yönelik önemli açıklamalarda bulunarak e-ticaretin geleceği hakkında bilgilere yer verdi. E-ticarette güvenli site uygulamasını oluşturduklarını açıklayan Pekcan, önümüzdeki hafta ya da en geç bu ay içerisinde e-ticarette güvenli site uygulamasının yürürlüğe gireceğini duyurdu.
Plastik alışveriş poşetlerini tüketiciye en az 25 kuruştan satılmasını içeren Çevrenin Korunmasına Yönelik Kanun Resmi Gazete'de yayınlandı.
Hepsiburada.com verilerine göre 2018 yılı sonbaharında geçen yılın aynı dönemine göre elektrikli ev aletlerine olan talep yüzde 49 oranında artmış görünüyor.