Dünyanın en popüler oyunu PUBG, 146 milyon dolar gelir elde etti!

Dünyanın en popüler oyunlarından biri olma ünvanına sahip olan PUBG, geçtiğimiz ay 146 milyon dolar gelir sağladığını duyurdu!

Dünyanın en popüler oyunu PUBG, 146 milyon dolar gelir elde etti!
yayın tarihi
17 Haziran 2019

The Verge'de yayınlanan bir habere göre, 100 milyondan fazla aylık oyuncu sayısı ile dünyanın en çok oynanan popüler oyunlarından biri olan PUBG, geçen ay 146 milyon dolardan fazla gelir sağlayarak en çok hasılat sağlayan mobil oyunlardan biri olmayı başardı!

Game For Peace'nin bu kazançta payı büyük!

Öte yandan mevcut elde edilen gelirler sadece oyuncuların satın aldığı üyelik paketi ve oyun içeriklerinden oluşmadığı belirtilirken, PUBG'nin Çin versiyonu olan Game For Peace oyununun da gelir kalemlerinin artışında önemli aktif rol oynadığı belirtildi.


Popüler oyun PUBG geçtiğimiz ayda 146 milyon dolar gelir elde ettiğini belirtirken, bu gelirin yaklaşık 70 milyon dolarlık bir kısmının ise Çin için uyarlanmış versiyonu olan Game For Peace'den sağlandığı ifade edildi.

etiketler
etiketler

402

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Osmo markası ile tanıdığımız çinli DJI bu kez bağımsız çalışan bir dengeleyici geliştirerek 350$'dan piyasaya sunmayı hedefliyor. Üstelik 12 MP Kamerası ile 4K 60fps kayıt yapabiliyor.
Dünyanın en büyük arama motoru devi Google, akıllı telefonlar üzerinde yapay zeka yardımıyla hizmet veren radyo tarzı sesli haber sistemini kullanıcılarına duyurdu.
Samsung, Rize10, Rize20 ve Rize30 isminde 3 farklı akıllı telefon modeli için başvuru yaptı. Yapılan bu gizemli patent başvurusu için henüz samsung tarafından bir açıklama yapılmış değil.
Yeni tarzı ile kullanıcıları büyülemeyi hedefleyen Samsung görünüşe göre bunu başarmışa benziyor.