DJI Kameralı Dengeleyici Yeni Aksesuarını Piyasaya Sunmaya Hazırlanıyor

Osmo markası ile tanıdığımız çinli DJI bu kez bağımsız çalışan bir dengeleyici geliştirerek 350$'dan piyasaya sunmayı hedefliyor. Üstelik 12 MP Kamerası ile 4K 60fps kayıt yapabiliyor.

DJI Kameralı Dengeleyici Yeni Aksesuarını Piyasaya Sunmaya Hazırlanıyor
yayın tarihi
29 Kasım 2018

Ticari Drone sektöründe lider konumda bulunan Çinli DJI, gimbal ya da dengeleyici sınıfında da beğenilen ürünlere sahip.

Üst seviyeye hitap eden Osmo dengeleyici serisine şimdi kameralı kompakt bir model daha katılıyor.

Osmo Pocket özellikleri ve fiyatı

Genelde dengeleyici aksesuarları profesyonel içerik üreticiler için olduğu kadar amatör içerik üreticiler için de aranan aksesuarlar arasında. Çekim esnasında titreşimi azaltan veya yok eden dengeleyiciler net görüntüler elde edilmesini sağlıyor. Çok ucuz mekanik dengeleyicilerden pahalı motorlu dengeleyicilere kadar geniş bir yelpaze mevcut.

DJI ise Osmo adlı serisi ile üst seviye çözümler sunuyordu. Yeni duyurulan Osmo Pocket hem küçük hem de diğerlerinden iki noktada farklılaşıyor. Bunlar kamera ve dokunmatik ekran.

Lightning ve USB Type-C bağlantıları sayesinde akıllı telefonlar ile kullanabileceğiniz Osmo Pocket bağımsız kullanım da sunuyor. 12MP çözünürlüğündeki kamerası ile 4K 60fps kayıt yapabiliyor ve 1 inçlik ekranından takip edebiliyorsunuz.Gimbal, 3 eksenli dengeleme yapabiliyor. Yazılım tarafında nesne odaklama, yüz tanıma, özçekim, panorama, hikâye modu, Pro modu ve time lapse özelliklerine yer verilmiş.


Su geçirmez kılıf ve aksiyon kamerası tarzı stand yanında kullanım süresini  iki saat  uzatan kablosuz şarj kılıfı da mevcut.

Ayrıca 350$ fiyat etiketi ile Osmo Pocket, 15 Aralık itibariyle satışa sunulacak.


400

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Dünyanın en büyük arama motoru devi Google, akıllı telefonlar üzerinde yapay zeka yardımıyla hizmet veren radyo tarzı sesli haber sistemini kullanıcılarına duyurdu.
Samsung, Rize10, Rize20 ve Rize30 isminde 3 farklı akıllı telefon modeli için başvuru yaptı. Yapılan bu gizemli patent başvurusu için henüz samsung tarafından bir açıklama yapılmış değil.
Yeni tarzı ile kullanıcıları büyülemeyi hedefleyen Samsung görünüşe göre bunu başarmışa benziyor.
Geçen hafta Apple tarafından resmi olarak yeni bir güncelleme paketi olarak kullanıcıların hizmetine sunulan iOS 12.1.1 Apple kullanıcılarını hüsrana uğrattı.