Çift kamera teknolojisini çalan Apple'a dava!

Teknoloji devi Apple'a iPhone XS ve XS Max modellerinde kullandığı kamera patentleri nedeniyle İsrail merkezli bir firma tarafından dava açıldı!

Çift kamera teknolojisini çalan Apple'a dava!
yayın tarihi
18 Ağustos 2019

Kamera firması olarak israil'de faaliyet gösteren Corephotonics, ABD Bölge Mahkemesinde Apple aleyhine şikayet başvurusuna bulundu.

Corephotonics Apple'ın bazı patentlerini çaldığını iddia etti.

Ayrıca firma, Apple'ın iPhone 7 Plus, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XS ve iPhone XS Max modellerinde karşımıza çıkan çift arka kameralar ile patentlerinin ihlal edildiğini savundu.


GEÇMİŞE DAYANAN KAVGALARDA VAR!

Söz konusu bu patent davası, Corephotonics ve Apple arasında yaşanan ilk anlaşmazlık olarak bilinmiyor. Geçmişte de bu iki şirketin benzer kavgaları olmuştu.

İsrailli Corephotonics şirketi, 2017 yılında yine Apple'a dava açarak iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus'ta görülen çift kamera teknolojisinin kendilerine ait olduğunu iddia etmiş bu sebeple teknoloji devi Apple'ı hırsızlıkla suçlamıştı.

Ayrıca teknoloji devi Apple'ın kamera teknolojilerini geliştirirken, Corephotonics şirketine ait olan söz konusu 10 adet patenti de çaldığı iddia edildi.

Yıllardır iki şirket arasında devam eden davalara her defasında bir yenisi daha ekleniyor.

Kamera teknolojileri şirketi Corephotonics ise Apple'ın söz konusu patentleri ihlal ettiği yönündeki iddiaları hakkında oldukça emin.

İsrailli şirket Apple'ın kendi teknolojilerini çaldığına kesin gözüyle bakıyor.2.1K

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Dünyanın en büyük arama motoru devi Google, akıllı telefonlar üzerinde yapay zeka yardımıyla hizmet veren radyo tarzı sesli haber sistemini kullanıcılarına duyurdu.
Geçen hafta Apple tarafından resmi olarak yeni bir güncelleme paketi olarak kullanıcıların hizmetine sunulan iOS 12.1.1 Apple kullanıcılarını hüsrana uğrattı.
Yeni tarzı ile kullanıcıları büyülemeyi hedefleyen Samsung görünüşe göre bunu başarmışa benziyor.
Samsung, Rize10, Rize20 ve Rize30 isminde 3 farklı akıllı telefon modeli için başvuru yaptı. Yapılan bu gizemli patent başvurusu için henüz samsung tarafından bir açıklama yapılmış değil.