CarrefourSA’nın E-ticaret Platformu Carrefoursa.com Rekor Kırdı

CarrefourSA’nın e-ticaret platformu carrefoursa.com, Fırsat Cuması'nda rekora imza attı. 23 Kasım Cuma günü saat 00.00 itibarıyla carrefoursa.com’un günlük trafiği, bir yıl önce düzenlenen Fırsat Cuması’na oranla 8, anlık trafiği 12 katına çıktı.

CarrefourSA’nın E-ticaret Platformu Carrefoursa.com Rekor Kırdı
yayın tarihi
29 Kasım 2018

Yapılan kampanyalı indirimli fiyatlarda İlk 1,5 saatte, 2017 Fırsat Cuması’nda gerçekleşen toplam satış geride bırakıldı.


ANLIK TRAFİK 12, TOPLAM SATIŞLAR 13,5 KAT ARTTI

Sabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA, 23 Kasım Cuma günü düzenlediği Fırsat Cuması kapsamında e-ticaret platformu carrefoursa.com’da rekor üstüne rekor kırdı. Fırsat Cuması’nın gece 00.00’da başlamasıyla birlikte carrefoursa.com’un anlık trafiği, normal bir güne oranla 12 kat birden artarken ortalama günlük trafiği de, geçen sene düzenlenen Fırsat Cuması’na kıyasla 8 kat yükseldi.


GEÇEN SENEYE ORANLA YÜZDE 13.5 ARTTI

Alışverişini carrefoursa.com üzerinden yapmayı tercih edenlerin oturum süresi yüzde 51 artış gösterirken bir önceki yıla oranla 5 kat fazla yeni kullanıcı, alışveriş yaptı. Dönüşüm oranı da yüzde 127 artan carrefoursa.com, ilk 1,5 saatte, 2017 Fırsat Cuması’nda gerçekleşen toplam satışı geride bıraktı. Fırsat Cuması kapsamında gerçekleştirilen toplam satış ise geçen seneye oranla 13,5 katı artış gösterdi.


EN ÇOK DETERJANLAR TERCİH EDİLDİ

Müşteriler, Fırsat Cuması ile yüzde 50’ye varan indirimlerin sunulduğu ürün gruplarından en çok deterjanları tercih ederken deterjanları televizyonlar, ağız bakım ürünleri, yaş mamalar ve tıraş ürünleri izledi. İstanbul, Ankara ve İzmir’in dışında en çok alışveriş yapan iller; Adana, Bursa, Antalya, Gaziantep, Mersin, Samsun, Diyarbakır, Kocaeli, Konya ve Denizli olurken yoğun talep nedeniyle birçok fırsat ürünü, günün ilk saatlerinde tükendi.

750

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Software AG Innovation Tour 2018'in İstanbul ayağı, iş dünyasının liderlerini Nesnelerin İnterneti ve dijital dönüşümü tartışmak üzere İstanbul'da bir araya getirdi.
Plastik alışveriş poşetlerini tüketiciye en az 25 kuruştan satılmasını içeren Çevrenin Korunmasına Yönelik Kanun Resmi Gazete'de yayınlandı.
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ve ekonomi gündemine yönelik önemli açıklamalarda bulunarak e-ticaretin geleceği hakkında bilgilere yer verdi. E-ticarette güvenli site uygulamasını oluşturduklarını açıklayan Pekcan, önümüzdeki hafta ya da en geç bu ay içerisinde e-ticarette güvenli site uygulamasının yürürlüğe gireceğini duyurdu.
Hepsiburada.com verilerine göre 2018 yılı sonbaharında geçen yılın aynı dönemine göre elektrikli ev aletlerine olan talep yüzde 49 oranında artmış görünüyor.