Avrupalı Türk işletmelerden "e-ticaret" atılımı

Avrupalı Türk İşletmeler Ağı Başkanı Veli Karakaya, “Türkiye kökenli iş insanları tarafından kurulan işletmelerin cirolarını artırmak için çalışmalar yapıyoruz. Yakında ‘Online Marktplatz’ e-ticaret platformunu hizmete sunacağız” dedi.

Avrupalı Türk işletmelerden "e-ticaret" atılımı
yayın tarihi
13 Ekim 2018

Avrupalı Türk İşletmeler Ağı (NETU) Başkanı Veli Karakaya, Avrupa’daki Türkiye kökenli iş insanları tarafından kurulan işletmelerin cirolarını artırmak için çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Yakında ‘Online Marktplatz’ e-ticaret platformunu hizmete sunacağız.” dedi.

Merkezi Almanya’nın başkenti Berlin’de bulunan NETU tarafından düzenlenen etkinlikte iş insanları bir araya geldi. Toplantıda, Avrupa’daki Türkiye kökenli iş insanları tarafından kurulan işletmelerin büyümesi için fikirler masaya yatırıldı.

Karakaya kahvaltılı toplantıda yaptığı konuşmada, NETU’nun en büyük hedefinin Türk işletmeler için uluslararası çapta ortak çalışmalar yürütmek olduğunu belirterek, Balkanlar, Hollanda ve Almanya'da teşkilatlanma çalışmalarına hızla devam ettiklerini söyledi. NETU olarak içinde yaşadıkları toplumun tamamını kapsayan bir sorumluluk içinde, ticaret ve eğitim alanlarında hayırda yarış anlayışı ile mücadele verdiklerini belirten Karakaya, şöyle devam etti: “Bu ağ önümüzdeki yıllarda çok büyük başarılara imza atacak. Üyelerin cirolarının artırmasına ve daha fazla para kazanmasına yardımcı oluyoruz.

Bu açıdan sizlere sürekli tecrübelerimizi paylaşacak, ticaretimizi artırabilecek ve yeni iş görüşmeleri sağlayacak platform ve imkanlar sunmaya çalışıyoruz. Türkiye kökenli iş insanları tarafından kurulan işletmelerin cirolarını artırmak için çalışmalar yapıyoruz. Yakında ‘Online Marktplatz’ e-ticaret platformunu hizmete sunacağız.Aynı zamanda ‘Business Forum Chat’ imkanını da sunacağız. Teknik deneme aşaması biter bitmez resmi açılışını yapacağız.”

etiketler
etiketler

776

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Software AG Innovation Tour 2018'in İstanbul ayağı, iş dünyasının liderlerini Nesnelerin İnterneti ve dijital dönüşümü tartışmak üzere İstanbul'da bir araya getirdi.
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ve ekonomi gündemine yönelik önemli açıklamalarda bulunarak e-ticaretin geleceği hakkında bilgilere yer verdi. E-ticarette güvenli site uygulamasını oluşturduklarını açıklayan Pekcan, önümüzdeki hafta ya da en geç bu ay içerisinde e-ticarette güvenli site uygulamasının yürürlüğe gireceğini duyurdu.
Plastik alışveriş poşetlerini tüketiciye en az 25 kuruştan satılmasını içeren Çevrenin Korunmasına Yönelik Kanun Resmi Gazete'de yayınlandı.
Hepsiburada.com verilerine göre 2018 yılı sonbaharında geçen yılın aynı dönemine göre elektrikli ev aletlerine olan talep yüzde 49 oranında artmış görünüyor.