Apple, Kadın Girişimciler ve Uygulama Geliştiricilerine Özel Program Başlattı

Apple, kadın girişimciler ve uygulama geliştiricileri için 'Girişimci Kampı' programını başlattı.

Apple, Kadın Girişimciler ve Uygulama Geliştiricilerine Özel Program Başlattı
yayın tarihi
28 Kasım 2018

Apple, uygulama geliştirme odaklı teknoloji laboratuvarı Girişimci Kampı ile, daha fazla kadının teknoloji sektöründeki ve ötesindeki liderlik rollerini üstlenmesinde yardımcı olmayı amaçlıyor.


Ocak ayında başlayacak iki haftalık ücretsiz kamp, kadın kuruculara Apple mühendislerinden bire bir kod yardımı alma, tasarım, teknoloji ve App Store pazarlaması oturumlarına katılma fırsatı verecek.

Program, katılımcıların ekibinden en fazla üç kişiyi laboratuvara getirmesini sağlıyor.

Bunun yanında şirketin bir kadın tarafından yönetilmesi (Kurucu, Kurucu Ortak, CEO) ve geliştirme ekibinde en az bir kadının olması gerekiyor.


Girişimci Kampı programa katılanlar için Apple ekosistemi hakkında bilgi edinme ve Apple yaratıcılarından doğrudan destek almalarına olanak sağlarken, Apple için hem uygulamaların miktarını hem de kalitesini artırmak için iyi bir fırsat olarak görülüyor.

Programa katılan şirketler ayrıca, bir sonraki yıl yapılacak Dünya Geliştiriciler Konferansı için iki bilet ve Apple Geliştirici Programı’nda bir yıllık ücretsiz üyelik alacaklar.

Program detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

700

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Dünyanın en büyük arama motoru devi Google, akıllı telefonlar üzerinde yapay zeka yardımıyla hizmet veren radyo tarzı sesli haber sistemini kullanıcılarına duyurdu.
Yeni tarzı ile kullanıcıları büyülemeyi hedefleyen Samsung görünüşe göre bunu başarmışa benziyor.
Geçen hafta Apple tarafından resmi olarak yeni bir güncelleme paketi olarak kullanıcıların hizmetine sunulan iOS 12.1.1 Apple kullanıcılarını hüsrana uğrattı.
Samsung, Rize10, Rize20 ve Rize30 isminde 3 farklı akıllı telefon modeli için başvuru yaptı. Yapılan bu gizemli patent başvurusu için henüz samsung tarafından bir açıklama yapılmış değil.