Amazon Prime Air ile Drone Üzerinden Teslimatlar Başlıyor!

Dünyanın en büyük online alışveriş platformlarından biri olan Amazon'un Prime Air isimli drone ile teslimat hizmetinin, gelecek aylar içinde aktif bir şekilde kullanılabileceği duyuruldu.

Amazon Prime Air ile Drone Üzerinden Teslimatlar Başlıyor!
yayın tarihi
11 Haziran 2019

Amazon Prime Air hizmetine dair detaylı bir sunum içerek tanıtımın geçtiğimiz hafta Las Vegas'ta düzenlenen MARS Konferansı (Makine öğrenimi, Otomasyon, Robotik ve Uzay) etkinliğinde yapıldığını hatırlatmakta fayda görüyoruz.

Amazon Prime Air ismini vermiş olduğu bu yepyeni hava aracıyla, gelecek aylarda müşterilerin online olarak  e-ticaret  sitelerinin üzerinden vereceği siparişleri kapılarına kadar götürmeye hazırlandığı bildirildi.

Öte yandan Amerikan Federal Havacılık İdaresi'nin (FAA) ticari drone teslimatlarına yönelik temkinli yaklaşımı göz önüne alındığında Amazon'un, bu projede oldukça cesur adımlar attığını söyleyebiliriz.

5 KİLOYA KADAR VERİLEN SİPARİŞLER KAPINIZA KADAR GELECEK!

Prime Air hizmetini sunacak olan dronelarda 6 adet pervane mevcut. Ayrıca bu dronelar daha önce çokta alışık olmadığımız farklı bir tasarım ile geliyor.

Dronelarda güvenlik amacı ile ayrıca pervaneleri korumak için altıgen şeklinde bir yapı mevcut.

Bu dronelar 24 kilometrelik bir uçuş süresine sahip olmakla birlikte 5 kilo ağırlığına kadar yük kargo taşıma kapasitesine sahip.

Amazon Prime Air Resmi Tanıtım Videosu

ÖNÜMÜZDEKİ AYLAR İÇERİSİNDE TESLİMATLARA BAŞLANILIYOR

E-ticaret devi Amazon'dan yapılan resmi açıklamaya göre yeni teslimat hava araçları (drone), önümüzdeki aylar içerisinde müşterilerin verdiği siparişlerin kargo teslimini yapmaya başlayacak.

176

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Osmo markası ile tanıdığımız çinli DJI bu kez bağımsız çalışan bir dengeleyici geliştirerek 350$'dan piyasaya sunmayı hedefliyor. Üstelik 12 MP Kamerası ile 4K 60fps kayıt yapabiliyor.
Dünyanın en büyük arama motoru devi Google, akıllı telefonlar üzerinde yapay zeka yardımıyla hizmet veren radyo tarzı sesli haber sistemini kullanıcılarına duyurdu.
Samsung, Rize10, Rize20 ve Rize30 isminde 3 farklı akıllı telefon modeli için başvuru yaptı. Yapılan bu gizemli patent başvurusu için henüz samsung tarafından bir açıklama yapılmış değil.
Yeni tarzı ile kullanıcıları büyülemeyi hedefleyen Samsung görünüşe göre bunu başarmışa benziyor.