ABD'den Facebook'a kripto para engeli!

Sosyal medya platformu Facebook'ta yaşanan gizlilik ihlalleri sebebi ile ABD Facebook'un duyurusunu yaptığı kripto para birimi Libra'yı engellemek için bir takım çalışmalar yapmaya başladı.

ABD'den Facebook'a kripto para engeli!
yayın tarihi
19 Haziran 2019

Hepimizin bildiği ve yakından takip ettiği gibi Facebook, uzun bir süredir kendi kripto para birimi üzerinde çalışmalar yapıyordu.

Öyle ki Şirket, dün yapmış olduğu açıklamada ise kripto para birimi Libra ve dijital cüzdan Calibra'yı resmi olarak kullanıcılara duyurmuştu.

FACEBOOK'U ZOR GÜNLER BEKLİYOR

Tabi şirketin duyurusunu gerçekleştirmiş olduğu kripto para biriminin kullanıcılara tam olarak erişim sağlayabilmesi adına birtakım sorunların çözülmesi gerekiyor.

ABD House Finansal Hizmetler Komitesi başkanı ABD Kongre Üyesi Maxine Waters, Mark Zuckerberg'in Sosyal Paylaşım Sitesi Facebook'un kripto para projesini durdurmasını talep etti.

GİZLİLİK İHLALLERİ SEBEBİ İLE FACEBOOK ZOR DURUMDA KALABİLİR

Maxine Waters, yaptığı açıklamada; "Facebook'un gizlilik ihlalleriyle dolu geçmişi göz önüne alındığında, şirketin bu sorunları tam olarak çözene kadar herhangi bir kripto para birimi geliştirmeye yönelik çalışma yapmaması gerekir.'' dedi.


Sosyal paylaşım sitesi Facebook, yaptığı bazı açıklamalarda yeni kripto para biriminin gizlilik odaklı ve güvenli olacağını belirtmiş olsa da aslında şirketin geçmişte karıştığı veri skandalları, kullanıcıların kafasında bir çok soru işaretlerinin oluşmasına sebep oluyor.


Konuyla ilgili henüz Facebook'tan resmi bir açıklama yapılmadı. Facebook'un bu konuyla ilgili resmi bir açıklama yapacağı bildirildi.


Ayrıca bu makalemizde ilginizi çekebilir   "Facebook GlobalCoin için Paypal, Visa ve MasterCard ile anlaştığını duyurdu!"

289

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Osmo markası ile tanıdığımız çinli DJI bu kez bağımsız çalışan bir dengeleyici geliştirerek 350$'dan piyasaya sunmayı hedefliyor. Üstelik 12 MP Kamerası ile 4K 60fps kayıt yapabiliyor.
Dünyanın en büyük arama motoru devi Google, akıllı telefonlar üzerinde yapay zeka yardımıyla hizmet veren radyo tarzı sesli haber sistemini kullanıcılarına duyurdu.
Samsung, Rize10, Rize20 ve Rize30 isminde 3 farklı akıllı telefon modeli için başvuru yaptı. Yapılan bu gizemli patent başvurusu için henüz samsung tarafından bir açıklama yapılmış değil.
Yeni tarzı ile kullanıcıları büyülemeyi hedefleyen Samsung görünüşe göre bunu başarmışa benziyor.