Sanal POS Nedir ve Nasıl Alınır?

Sanal POS, internet siteleri ve e-ticaret sanal mağazaları üzerinden müşterilerin kredi ve banka kartları yardımı ile güvenle ödeme yapabilecekleri bir çevrimiçi ödeme yöntemidir.

Sanal POS Nedir ve Nasıl Alınır?
yayın tarihi
28 Mart 2019

Genel olarak fiziksel mağazalarda tüm müşterilerin kredi kartları ile kolaylıkla alışveriş yapmalarına imkan tanıyan POS (Point of Sale) ödeme seçeneğinin internet ortamında kullanılabilecek terimi ile  Sanal POS veya VPOS (Virtual Point of Sale) olarak adlandırılmaktadır.

Ayrıca tüm bankalar ve aracı ödeme kuruluşları üzerinden sunulan Sanal POS servis hizmetleri sayesinde, müşteriler SSL ve 128 bit, 256 bit şifrelemelerin yapıldığı güvenli sayfalar üzerinden ödeme yapabilmektedirler.

Dünyada ve ülkemizde e-ticaretin yaygınlaşması ve tüketicilerin online alışverişlere duymuş olduğu büyük orandaki ilginin her geçen sene artması, doğal olarak internetten alışverişi kaçınılmaz hale getirmekte.

online eticaret siteleri üzerinden yapılan alışverişlerde ise, kullanıcıların büyük bir kısmı banka yada kredi kartlarını kullanarak masrafsız ve daha hızlı bir şekilde ödeme yapabilecekleri satış kanallarını tercih ettiklerini söyleyebiliriz.

Sanal POS Nasıl Kullanılır?

Sanal POS sahibi olmak için çeşitli bankalara gidip başvuru yapabilir yada ödeme kolaylığı sunmakta olan yasal aracıları tercih edebilirsiniz.

web sitenize Sanal POS uygulaması ekletebilmeniz için kurumsal bir şirket olmanız gerekiyor. Ayrıca bankalar yada çeşitli ödeme sistemi sunan girişimler aracılığı ile Sanal POS başvurusunda kolaylıkla bulunabilirsiniz.

BDDK tarafından resmi olarak onaylı bir Sanal POS edindiğiniz de, bunun web sitenize kurulumu sağlandıktan hemen sonra ödemelerinizi online olarak tahsil edebilirsiniz ayrıca müşterilerinizin taksitli yada tek çekim olarak alışveriş yapmasını sağlamış olursunuz.

Sanal POS Nerelerden Alınabilir?

Kurumsal bir firma olarak web sitenize Sanal POS servisini BDDK tarafından resmi olarak onaylanmış bankalar yada çeşitli ödeme kuruluşları üzerinden alabilirsiniz..

Sanal POS hizmeti alabileceğiniz çeşitli bankalar;

 • Akpos (Akbank)
 • VPOS-724 (Vakıfbank)
 • POSNET (Yapı Kredi Bankası)
 • Garanti Sanal POS (Garanti Bankası)
 • Finans WebPos (Finansbank)
 • Ziraat Sanal POS (Ziraat Bankası)
 • TEB Sanal POS (Türkiye Ekonomi Bankası)

Alternatif olarak sizlere Sanal POS hizmeti sağlayabilecek çeşitli ödeme kuruluşları;

 • iyzico Sanal Pos
 • HepsiPay POS
 • PayU Sanal Pos
 • iPara Sanal Pos
 • PayNet Sanal Pos
 • TürkPOS Sanal Pos


Ayrıca diğer makalelerimize de göz atabilirsiniz;

E-Ticaret Sanal Pos Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-ticaret XML Entegrasyonu Nedir?

E-ticaret Nasıl Yapılır?

E-ticaret Nedir?

2K

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Whatsapp Business destek hattı nasıl kurulur gibi sorularla karşılaşan bir çok kullanıcı var. Bizlerde bugün sizlere e-ticaret sitenize nasıl whatsapp canlı destek ve yardım hattını kurabileceğinizi kısaca gösterelim. Devamı haberimizde.
Online e-ticaret sitelerinde alışverişleri karşılıklı olarak yasal teminat altına almak adına bir takım hukuki metinler vardır. Bizlerde eticaret.tv ekibi olarak eticaret sitenizde bulunması gereken huhuki metinleri sizler için sıraladık.
E-ticaret sitesi satış sözleşmesi metni bir eticaret sitesinde olması gereken yasal bir sözleşme örneğidir. Bu yazımızda bu sözleşme metni örneğini indirerek kendi sitenize uygun düzenleyip kullanabilirsiniz.
E-ticaret sitenizde canlı destek kullanmak istiyorsanız bu hizmeti sağlayan sitelerden birini tercih etmeniz ve o siteler üzerinden alacağınız kodu e-ticaret sitenize eklemeniz yeterli olacaktır.