Online Ödeme Sistemleri

E-ticaret sitelerinde yapılan alışverişlerde sık kullanılan online ödeme sistemleri ile kredi kartı ile ödeme işlemlerimizi 1-2 dakika içerisinde tamamlayabiliyoruz.

Online Ödeme Sistemleri
yayın tarihi
20 Temmuz 2019

Online ödeme sistemleri ile artık hem kağıt hemde madeni para yerini dijital ödeme yöntemlerine bırakmıştır. Online ödeme sistemleri ile alışverişler artık tek tıkla kolaylıkla yapılabiliyor.

Günümüzde Mobil Ödeme SistemleriSanal Pos Ödeme SistemiE-Para Ödeme Sistemi ve Uygulamadan Ödeme Sistemi gibi online ödeme sistemleri ile, dilediğiniz tutarlardaki ödemelerinizi kolaylıkla dilediğiniz saatlerde yapabilmektesiniz.

Ülkemizde bir çok e-ticaret alışveriş sitelerinde yaygın bir biçimde kullanılmakta olan online ödeme sistemlerini aşağıda sıraladık.

  • Mobil Ödeme Sistemleri

Kısaca Mobil ödeme, kullanmakta olduğunuz GSM operatörleri üzerinden yaptığınız ödemelerin faturanıza yansıtılmasıdır.

  • Sanal Pos Ödeme Sistemleri

Kısaca Sanal pos, reel mağaza alışverişlerinde kredi kartı yada normal banka kartı ile ödeme yaparken kullanılmakta olan POS cihazının internet ortamında kullanılan ve fiziki olmayan hali diyebiliriz.

Genel olarak, sanal POS ile ödeme süreçleri diğer fiziki POS üzerinden ödeme süreçlerinden pek bir farkı yok.

  • E-Para Ödeme Sistemleri

Elektronik para (e-para) ödeme sistemlerinin en büyük avantajınızdan biri kolay para yükleyebiliyor olmanızdır.

Dilediğiniz bankadan elektronik para (e-para) hesaplarınıza para göndererek nakit paraları oldukça hızlı bir şekilde elektronik paraya (e-para) 'ya dönüştürebilirsiniz.

Ayrıca e-para'ya banka havalesi ya da kredi kartlarınız ile kolayca para yüklemesi yapabilirsiniz.

  • Uygulamadan Ödeme Sistemleri

Uygulamadan ödeme sistemleri Sanal Pos altyapısı üzerinden QR kodları veya direkt e-imza sistemleri aracılığı ile Mobil App üzerinden rahatlıkla yapılabilen ödeme sistemleridir.


Türkiye'de sizlere Online Ödeme Sistemleri konusunda sanal pos çözümleri sunabilecek firmalar;

E-ticaret sanal pos başvurularınız ile ilgili olarak bknzE-Ticaret Sanal Pos Başvurusu Nasıl Yapılır?  başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Ayrıca bknz:  Sanal POS Nedir ve Nasıl Alınır?  başlıklı makalemizi de bilgi edinmek adına inceleyebilirsiniz.

E-ticaret siteniz için online ödeme sistemleri ile ilgili bir hizmet almayı düşünüyorsanız sanal pos başvurusu yapmayı planladığınız ilgili firmaya; yapılan çekimlerde komisyon tutarlarının ne kadar olacağını, ve e-ticaret siteniz üzerinden yapılan alışverişler sonrası Sanal POS üzerinden çekilen tutarın hesabınıza hemen geçip geçmeyeceği gibi soruları sormanızda fayda var.

Bazı sanal pos firmaları hem komisyon oranlarını yüksek tutabilir hemde e-ticaret siteniz üzerinden çekilen tutarları uzun bir süreç sonunda hesabınıza aktarabilirler. 


Aşağıdaki makalelerimiz de ilginizi çekebilir;

E-ticaret Satış Arttırma Yöntemleri

E-ticaret Sitelerine XML Veren Firmalar

Ücretsiz Ön Muhasebe Programı

Instagram Üzerinden 6 Adımda Ürün Satışına Başlayın

E-ticaret Temaları

2.4K

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Whatsapp Business destek hattı nasıl kurulur gibi sorularla karşılaşan bir çok kullanıcı var. Bizlerde bugün sizlere e-ticaret sitenize nasıl whatsapp canlı destek ve yardım hattını kurabileceğinizi kısaca gösterelim. Devamı haberimizde.
Sanal POS, internet siteleri ve e-ticaret sanal mağazaları üzerinden müşterilerin kredi ve banka kartları yardımı ile güvenle ödeme yapabilecekleri bir çevrimiçi ödeme yöntemidir.
Online e-ticaret sitelerinde alışverişleri karşılıklı olarak yasal teminat altına almak adına bir takım hukuki metinler vardır. Bizlerde eticaret.tv ekibi olarak eticaret sitenizde bulunması gereken huhuki metinleri sizler için sıraladık.
E-ticaret sitesi satış sözleşmesi metni bir eticaret sitesinde olması gereken yasal bir sözleşme örneğidir. Bu yazımızda bu sözleşme metni örneğini indirerek kendi sitenize uygun düzenleyip kullanabilirsiniz.