E-Ticarette Sosyal Medya Kullanımı

E-Ticarette sosyal medya kullanımı giderek günümüzde yaygın olarak kullanılmakta olan en etkili reklam / pazarlama biçimlerindendir.

E-Ticarette Sosyal Medya Kullanımı
yayın tarihi
06 Kasım 2018

Sosyal medya kullanımının yaygın olarak özellikle mobil cihazlar üzerinden sağlandığını dikkate alacak olursak her kullanıcıya doğrudan kolay ulaşmanın yolunun sosyal medyadan geçtiğini anlayabiliyoruz.

Dolayısı ile eticaret reklamlarının en etkili yapılabildiği alanlar sosyal medya reklamcılığıdır. E-Ticarette sosyal medya kullanımı günümüzde artık bir ihtiyaçtır.

Eski dönemlerde piyasada isim yapmanız için çok eski ve köklü bir firma olmanız gerekiyordu ancak günümüzde sosyal medya ve açık hava reklamcılığı ile bu artık değişti. Yani bugün bir şirket kurduğunuzda açık hava reklamcılığı ve sosyal medya reklamcılığı ile eticaret sitenizi kolayca popüler yapabiliyorsunuz.

Bugün Twitter, Facebook, Instagram vb sosyal medya hesaplarınız üzerinden takipçilerinizle paylaştığınız ürün bağlantılarınız etkileşiminde desteği ile kolayca yüzlerce kullanıcıya ulaşabiliyor. Dolayısı ile sosyal medya kullanımının eticaret pazaryerleri için çok önemli bir noktada olduğunu söyleyebiliriz.


Örn: İnternetten ayakkabı satışı gerçekleştiren bir web siteniz var ise web siteniz için reklam verirken facebook.com'da hazırlayacağınız reklamnızı il, ilçe, yaş ve farklı filtre seçenekleri ile doğrudan hedef kitlenize ilgili reklamınızın ulaşmasını kolayca sağlayabilmektesiniz.

Dolayısı ile eticarette sosyal medya kullanımı oldukça hayati öneme sahiptir. Satışlarınızın cirosunu bir anda doğru sosyal medya kullanım teknikleriyle yükseltebilirsiniz.

Sosyal medyada reklamlarınızı oluştururken mutlaka daha önce bir tecrübeniz yok ise bir ajans desteği almanız gerekmektedir. Çünkü milyarlarca lira yatırdığınız sosyal medya reklamları ile çok düşük geri dönüşlerde alabilirsiniz.

Sosyal medya kullanımı hedef kitleye yönelik doğru filtre ve tercihlerle yapılması durumunda sizlere olumlu geri dönüşler sağlıyor olacaktır.

Bilinçsiz sosyal medya kullanımının sizlere kârı olduğu kadar zararınında olabileceğini unutmayınız. Dolayısı ile profesyonel dijital ajans ile anlaşarak bu konuda sosyal medya kullanımı hususunda destek almanızı öneriyoruz.
1.3K

OKUNMA

/