E-ticaret siteleri için popüler canlı sohbet uygulamaları

Bu yazımızda, e-ticaret siteleriniz de, sitenizi ziyaret eden müşterileriniz ile site içerisinde iletişim kurarak müşteri ziyaretlerini satışa çevirebileceğiniz ücretsiz araçlar bulabilirsiniz.

E-ticaret siteleri için popüler canlı sohbet uygulamaları
yayın tarihi
24 Mart 2019

Dünyada ve ülkemizde de giderek hızla aramakta olan e-ticaret sitelerinin hiç şüphesiz en büyük arzusu site içerisinde bulunan ziyaretçilerini daha kolay ve pratik bir şekilde satışa çevirebilecek tekniklerin neler olduğudur.

Bizlerde bu yazımızda e-ticaret siteleriniz de online olan ziyaretçilerinizle hangi iletişim araçlarıyla iletişim kurabileceğinizi ve nasıl satışa çevirebileceğinizi kısaca detaylandırdık.

Bu iletişim araçlarıyla sitenizdeki online ziyaretçiler ile iletişime geçebilir ve onları satışa yönlendirebilirsiniz.

Bu yöntemi kullanırken müşterilerinizin sorularını cevaplamakla başlayabilirsiniz, yada aradığı ürüne daha kolay müşterilerinizi yönlendirmeyi teklif ederek ve onlar site içerisindeki ürünlerinize yönlendirmeyle başlayabilirsiniz.

Örneğin sitenizi bir klavye modeli için ziyaret edenlere aradığı ürün yoksa bile yeni üyeler için oluşturduğunuz bir kupon kodu teklifi ile üye olmasını ve satışa yönelmesini sağlayabilirsiniz.

Bunun gibi çok çeşitli fikirler üzerinden site içi müşteri iletişim teknikleriyle bu araçlar yardımıyla iletişim kurabilir ve satışlarınızın artmasını kolaylaştırabilirsiniz.

Popüler olarak e-ticaret sitenizde kullanabileceğiniz çeşitli canlı sohbet uygulamaları satışlarınızı arttırmak için güzel bir fikir olabilir.

E-Ticaret sitenizde kullanabileceğiniz canlı destek uygulamaları

İşte ücretsiz kullanabileceğiniz araçlar..

- Canlı Sohbet UygulamalarıHelp Crunch Chat Uygulaması

Pure Chat Uygulaması

Live Person Chat Uygulaması

intercom Chat Uygulaması

Click Desk Chat Uygulaması

JivoChat Uygulaması

Zendesk / Zopim Uygulaması

Ondestek Uygulaması

Olark Canlı Destek Uygulaması


- Facebook Messenger- WhatsApp Destek

Yukarıdaki Facebook Messenger, WhatsApp Destek Uygulaması ve diğer Canlı Sohbet uygulamaları üzerinden sitenizde gezinen müşterileriniz ile iletişim kurabilir ve onları istedikleri ürün yada hizmetlerinize yönlendirebilirsiniz.

Ayrıca bu müşteriler organik ziyaretçilerden oluşuyor ise onlara çeşitli cazip teklifler sunabilir ve satışa yönelmelerini sağlayabilirsiniz.Ayrıca diğer makalelerimizi de inceleyebilirsiniz;

E-Ticaret Banner Tasarımı

E-Ticarette Alan Adı (Domain) Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

E-Ticarete başlarken nelere dikkat edilmeli

1.3K

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

e ticarette başarılı olmanın yolları alanında profesyonel uzman ekiplerle çalışmaktan geçmektedir. Bir e-ticaret sitesini kurmak kolaydır ancak bununla bir başarı elde etmek oldukça zordur.
Bir e-ticaret sitesinde blog kullanımının önemi oldukça büyüktür. E-Ticaret sitenizi sadece google adwords reklamları yada sosyal medya reklamları ile tanıtıp müşteri çekmeyi planlıyorsanız bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir.
E-ticaret sitesi blog yazılarınızı satışa çevirebilirsiniz. Bu yazımızda eticaret siteniz için yazmış olduğunuz blog yazılarınızı nasıl satışa çevirebileceğinize dair birkaç ipucunu sizlerle paylaşıyor olacağız.
Bir eticaret sitesinde bulunması gereken kategoriler, ürün isimleri, fotoğraflar ve ürünlere ait diğer tüm dataların tek seferde ve toplu bir şekilde tedarikçi bir firmadan bir başka eticaret sitesine veri aktarılma işlemleri XML Entegrasyonları ile gerçekleştirilmektedir. Peki XML entegrasyonu nedir ve nasıl yapılır?