E-ticaret Nedir?

E-ticaret nedir? Özellikle KOBİ'lerin ürün yada hizmetlerini online ortamda kredi kartı, sanal pos, banka havalesi yada benzeri diğer ödeme seçenekleri ile satışını gerçekleştirebilmelerine e-ticaret denir. E-ticaret hakkında detaylı bilgi haberimizin devamında.

E-ticaret Nedir?
yayın tarihi
07 Ocak 2019

E-Ticaret reel ticaretin online / sanal ortamda çeşitli ödeme yöntemleriyle birlikte gerçekleşmesiyle ortaya çıkan bir kavramdır diyebiliriz. 

Dünya çapında İnternet kullanımının 1995 yılı itibariyle hızla giderek artmasıyla birlikte ortaya çıkmıştır.

Online olarak herhangi bir ürün yada hizmetin çok çeşitli ödeme sistemleriyle kolaylıkla yapılabilmesine E-Ticaret denir.


E-Ticaret Nedir?

Kolay yoldan E-Ticaret nedir? sorusunun cevabını alabileceğimiz en kısa açıklama şu olabilir, kısaca e-ticaret  "Online ortamda yapılan sanal ticarete e-ticaret"  denir.

E-Ticaret Ödeme Seçenekleri

E-Ticaret online kredi kartıyla, banka havalesi ile, kapıda ödeme seçenekleri  ve sanal pos yada benzeri çok çeşitli ödeme yöntemleri ile (örnek: mobil ödeme) de kolaylıkla yapılabilmektedir.

Ayrıca e-ticaret nedir sorusuna bir diğer cevap olarak ise; "Küçük ve orta ölçekli (KOBİ) lerin en yoğun kullanmış oldukları bir ticaret biçimidir" de denilebilir.


En Büyük E-Ticaret Yazılım Firması Hangisi?

Türkiye'de e-ticaret yazılım altyapısı sunan firma hangisi? diye soracak olursanız;

Sektörde var olan firmalardan birkaç tanesini şu şekilde örnekleyebiliriz.

  • IdeaSoft
  • Ticimax
  • T-Soft
  • Platin Market

En büyük e-ticaret yazılım altyapı sağlayıcısı ve en başarılı e-ticaret yazılım firması olarak Türkiye'de IdeaSoft sektörde pazar payının yaklaşık %50'sini elinde bulunduruyor.

Dolayısı ile en büyük eticaret yazılım firması IdeaSoft diyebiliriz.


IdeaSoft, pazar payının yüzde 50'sini elinde bulunduran ve müşteri memnuniyetine büyük önem veren bir e-ticaret yazılım firmasıdır.

Diğer e-ticaret yazılım firmalarının tümü pazar payının kalan diğer yüzde 50'sini oluşturmaktadırlar.

E-Ticaret platformu üzerinde bulunan IdeaSoft sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yada www.eticaret.com sayfası üzerinden ideasoft'un kendi resmi web sayfasına ulaşabilirsiniz.

Ayrıca e-ticarete yeni başladıysanız ve e-ticaret ile para kazanılabilir mi gibi sorularınız var ise aşağıdaki makalemiz tam size göre!

E-Ticaret nedir? E-Ticaret ile para nasıl kazanılır?


1.2K

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Bir e-ticaret sitesi açmayı planlıyorsanız kesinlikle türkçe karakter içermeyen, kısa, akılda kalıcı ve mümkünse jenerik yani tek kelimelik alan adları ilk tercihiniz olsun.
Gelin hep birlikte e-ticaretin nasıl yapıldığına yönelik kısaca gerekli faydalı bilgilerin şöyle bir üzerinden geçelim. E-Ticaret nedir? nasıl yapılır? E-Ticaret ile para kazanılır mı? gibi sorularınızı cevaplayalım.
Dropshipping için sizler yeni misiniz? Merak etmeyin tecrübesi olanlar için bile, bu altı hata oldukça yaygın olarak yapılır. Sizlerde dropshipping yapacaksanız veya yapıyorsanız bu 6 hatayı yapmamaya özen gösterin.
Hiç şüphesiz e ticaret sektörünün Türkiye'de hızla gelişmekte olduğu bir gerçektir. Reel satış kanallarına göre sanal pazarların bir hayli oldukça yüksek cirolar elde edilerek belli bir noktaya kadar çıkabildiği bir dönemde eticarete giriş doğru bir tercih olacaktır.